Критерії банків при ухваленні рішень про видачу іпотеки

іпотека

іпотекаПершим етапом, який треба здолати майбутньому позичальникові, є оформлення іпотечного кредитування у банку. Далеко не всі банки пропонують іпотечні програми. Серед них можна виділити: Ощадбанк, Райффайзенбанк, Приватбанк та ін. Розглянемо основні умови іпотечного кредитування.

1. Вік позичальника. Оптимальний віковий діапазон в межах 25 – 40 . Обличчя молодше за 21 рік не мають права на кредитування. Також банки стежать, що б кредит був погашений до настання 60 літнього віку клієнта.

2. Трудовий стаж. Ідеальний варіант – наявність максимально довгого трудового стажу на одному місці роботи. Як мінімум, стаж повинен не уриватися за останні шість місяців.

3. Підтвердження рівня доходу. Банки звертають увагу на “білу” зарплату”, яка підтверджується довідкою з місця роботи за спеціальною формою. Паралельно аналізується рівень зарплат для працівників цієї професії і кваліфікації. Ці параметри враховуються при розрахунку суми кредиту.

4. Первинний внесок  є обов’язковою умовою. Діапазон внеску від 10 до 30 % від вартості житла, що придбавалося.

5. Процентна ставка знаходиться в діапазоні від 10 до 20 % річних.

6. Кредит можна отримати в гривнях, євровалюті або доларах.

7. Терміни іпотечного кредитування варіюються від 5 до 25 років.

8. Стан позичальника в шлюбних стосунках.

9. Обов’язкове страхування (працездатності і життя позичальника, об’єкта кредитування, титулу).

10. Наявність громадянства.

Бажання мати власну житлоплощу, спонукає багатьох виконувати умови іпотеки і погоджуватися на виплати кредитів.

P.S. Вообще кредиты бывают разные в зависимости от того какая сумма вам нужна и под какие нужды. Для открытия бизнеса и покупки жилья может быть взят кредит под залог недвижимости но есть такие кредиты для авто от автосалонов и микрокредиты для небольших покупок.