Рецепт успішності від короля жахів – Стівена Кінга

У своїй книзі «On Writing» Стівен Кінг дав поради для досягнення успіху при написанні книги. Але усі вони актуальні і для інших сфер праці.

1.Роби те, що ти любиш.

Ця фраза має місце майже у всіх темах про успіх, але Кінг підійшов до неї з іншого боку. Ось що він каже з цього приводу:

Для мене робота – це коли я нічого не роблю. А коли я пишу – це просто гра.

Чи багато з вас може сказати, що він не працює на роботі, а відпочиває. Думаю, що ні, а Кінг, судячи по кількості книг, цим лише й займається. Кожен із вас працює хоча б 5 днів на день, тому якщо ваша робота вам не подобається потрібно іти в іншу область діяльності. І робити це доки ваша робота не буде еквівалентна відпочинку.

2.Практика, практика, практика

Постійно та багато практикуйтеся – це обов’язкова умова вашого успіху. І якщо робота вам дійсно подобається, ви зможете витримати великі навантаження.

3.Будь серйозним

Тільки, якщо ви серйозно ставитеся до роботи, вона може принести вам успіх. Адже деякі люди люблять свою справу, але сприймають її лише, як хобі, тому вона ним і залишається.

4.Ігноруй скептиків

Якщо ви пишете, то хтось обов’язково скаже, що ви невдаха. Ігноруйте це!

Скептики повсюди. І завжди знайдеться особа, яка буде вас переконувати не продовжувати вашу справу. Просто ігноруйте їх та працюйте далі.

5.Отримайте підтримку

Писати книги – відлюдькувата робота. Вам треба мати когось, хто вірить у вас більше, аніж ви.

Це стосується не лише письменницької діяльності. Біля вас повинна знаходитися людина, яка підтримуватиме вас, коли усі довкола покинули.

6.Пориньте повністю в область вашої діяльності

Якщо ви хочете бути письменником, то потрібно зробити дві речі: писати та читати більше за всіх

Хочете щось добре робити? Живіть цим! Дихайте цим! Це допоможе вам інтуїтивно приймати правильні рішення під час роботи.

7.Будьте послідовні

Мені подобається писати біля 10 сторінок на день, які містять в собі близько 2000 слів. І лише при форс-мажорних обставинах я можу перестати, не дійшовши до визначеної межі. Чим довше ви цього дотримуватиметеся, тим легше вам це даватиметься.

Щось робити послідовно дуже важко, але в подальшому – це матиме велике значення.

8.Досліджуйте роботу інших

Дослідження чужих робіт вам надає дві важливі переваги. По-перше, ви бачите правильний спосіб. По-друге, ви бачите неправильний спосіб. І перше, і друге вам принесе користь.

9.Вивчайте ринок

Окрім дослідження роботи інших, ви повинні вивчити ринок. Ви повинні знати про поточний стан ринку. Які є новинки, проблеми і т.п. Лише тоді ви прийматимете правильні рішення.

10.Шукайте ідеї

Ваша мета не знайти ідею, а розпізнати її, коли вона з’явиться перед вами.

Для того, щоб отримати ідею, а не вигадувати її самому, вам потрібно бути дуже спостережливим.

11.Зберігайте динаміку

Одного разу я почав працювати над проектом. Я не зупинявся і не барився, якщо це не було потрібно на 100%.

12.Напишіть свою першу чернетку якомога швидше.

Коли у моїй голові щось з’являється я переношу це на папір якомога швидше

Не намагайтеся одразу записати усе ідеально. Запишіть усе як є, а потім удосконалюйте це.

13. Позбудьтеся від несуттєвих дрібниць

При першому записі ви можете перенести на папір багато непотребу, але це закономірно, бо вам потрібно швидко отримати перший варіант. Залиште лише потрібне, все інше витріть.

14.Станьте своїм першим клієнтом

Я, зрештою, не лише творець роману, але й перший його читач.

Коли ви щось робите, вам важко уявити себе клієнтом, але це необхідно, адже робота може піти у неправильному напрямку. Треба критично поставитися до своє роботи і поставити собі питання: «я буду це використовувати?», «тут потрібно щось змінити?»

15.Робіть не заради грошей

Ви робите це заради грошей? Ні, такого ніколи не було! Я ніколи не писав книгу із думкою, що мені заплатять хоч за одне слово в ній.

Гроші – поганий мотиватор! І ви можете прожити чиєсь життя, оминувши своє.

16.Працюйте із задоволенням

Це, мабуть, найважливіший урок в книзі. Якщо ви працюватимете із радістю, то це допоможе вам не тільки досягнути хорошого результату, але й покращить ваше життя загалом.

17.Працюйте для збагачення себе та інших

Письменництво – це не спосіб заробити багато грошей. Мова іде про збагачення життя тих, хто буде читати вашу роботу, та збагачення власного життя

Якщо ви живете життям, яке збагачує оточуючих та вас, то ви проживаєте велике життя.

переклад статті Being Successful: 17 Proven Lessons From Stephen King