Рецензія на книгу В.Сергійчука “Тарас Бульба-Боровець”

Тарас Бульба-Боровець

Тарас Бульба-БоровецьТарас Бульба-Боровець – отаман, один із провідників збройного підпілля в Україні, організатор повстанського підрозділу під назвою Українська Повстанська Армія. У книзі «Тарас Бульба-Боровець . Документи. Листи. Статті» на основі невідомих документів розповідається про життя і діяльність організатора УПА, про смак перемоги та гіркоту поразки.

Спочатку ми ознайомлюємося з короткою біографією Тараса Бульби. Народився він в с. Бистричі Костопільської округи на Рівненщині у родині багатодітного селянина Дмитра Боровця. Сім*я була багатодітною та безземельною. В 1932 р. разом з друзями заснував підпільну організацію «Українське національне відродження» (УНВ) — пiдпiльну органiзацiю, основним завданням якої було проведення культосвiтньої роботи, насамперед серед молодi. Організація підтримувала державницьку сторону С. Петлюри. За свою політичну діяльність потрапляє до польського концентраційного табору «Береза Картуська». Однак через дев’ять мiсяцiв, завдяки «зразковій» поведінці, його звiльнили iз забороною проживати у прикордоннiй зонi. Виїжджає у глиб Польщі.

Ця легендарна постать і за життя, і після смерті не мала шани та визнання ні у ворогів України-держави, ні в тих, хто за неї боровся — бандерівців і мельниківців. Зарозуміло, за що його переслідували німці, поляки, совети, та прикро, що розколоті на «б» і «м» оунівці намагалися його знищити лише за те, що Т.Бульба-Боровець як основоположник УПА стояв вище за їхні партійні інтереси, відмовився передати під оруду жодній оунівський «половинці» сформовану ним бойову силу. Боровець ще змалку демонстрував наполегливість і послідовність, аби самоствердитися в умовах чужоземної зай- манщини, коли доводиться виборювати своє місце і серед своїх, і серед чужих, які намагаються принижувати корінних мешканців.

Думаю, цю книгу повинен прочитати кожен, хто цікавиться історією нашої держави. Адже немає майбутнього без минулого!

Підготувала Комарницька Наталія, 1 курс, 2 група, журналістика