Ремонт фасаду

Ремонт фасаду

Ремонт фасадуНавіть сама якісно укладена штукатурка, без належного ремонту і оновлення, рано чи пізно починає тріскатися і обсипатися, під впливом атмосферних явищ. Фасад стає бляклим і непривабливим, а термін його експлуатації скорочується. Саме час вжити заходи по поліпшенню його зовнішнього вигляду, а заразом можна і утеплити його за допомогою плит з мінеральної вати.

Перед початком ремонтних робіт, необхідно запастися всіми інструментами і будівельними лісами, ну або хоч би високими підмостками, оскільки працювати треба буде вгорі. До речі в компанії “Альтус-груп” www.fasades.ru можна арендувати будівельні ліси для роботи.

Передусім, треба очистити фасад від шару старої штукатурки, лише після проведення цієї роботи можна буде приступати до утеплення мінераловатними плитами. Ці плити хороші тим, що абсолютно негорючі, стойки до впливу вогкості, старіння, і мають високу міцність. Для утеплення знадобляться плити розміром 1200 на 200 мм.

Кріпляться до фасаду вони на мінеральний клей, який розбавляється до в’язкотекучого стану. Наноситься він за допомогою кельми, з тильного боку плити. Після чого він рівномірно розподіляється по поверхні плити. Робити це краще широким зубчастим шпателем. Надлишки клею, що утворюються по краях, знімаються. Їх можна використати на іншій плиті. Після нанесення клею, плиту відразу ж приклеюють до фасаду, щільно притискуючи тильною стороною до поверхні. Так, по черзі розміщуються утепляючі плити по поверхні усього фасаду.

У місцях, де є віконні і дверні скоси, кромки укладених плит треба зміцнити. Для цієї мети використовуються куточки, під які підкладається сітка із скловолокна. Потім, цю сітку покривають клейовим розчином у вигляді пасти, за допомогою кельми з нержавіючої сталі.

Потім треба дочекатися повного висихання клейового розчину на укосах, після чого можна приступати до нанесення його по усій утепленій поверхні фасаду. Для цього скловолоконную сітку занурюють в розчин і вдавлюють її в стіну фасаду, викладаючи полотна сітки по черзі. Увесь процес треба вести від середини фасадної стіни до її країв. Потім сітка остаточно затирається розчином, із застосуванням все тієї ж кельми.

Остаточне обштукатурювання поверхні фасаду робиться поступово, невеликими ділянками. Шар штукатурки, що в цілому наноситься, повинен відповідати розмірам зерен матеріалу. Для того, щоб надати нанесеній штукатурці закінченому вигляду, її затирають пластмасовою теркою.