Ранній шлюб: чи варто спробувати?

На таке формулювання питання відповідь одна – ні. Пробувати не варто. Можна спробувати якесь екзотичне блюдо, щоб перевірити: сподобається чи ні. Наприклад, французький цибульний суп. Я от спробувала, мені не сподобався! Дійсно, назва говорить сама за себе: там багато вареної цибулі і зверху сир. Більше мені нічого розкуштувати не вдалося. Напевно, більше там нічого й не було. Але про кулінарні смаки не сперечаються, впевнена, знайдеться багато людей, які обожнюють цибульний суп.

Я ж хочу поговорити про речі, віддалені від кулінарії. От, уявімо собі ситуацію: двоє молодих людей (припустимо, їм по двадцять чи дев’ятнадцять років) вирішили одружитися. Двоє працюючих молодих людей вирішили одружитися. Дійсно вирішили! Самі. Без істерик з боку будь-чиїх батьків, без перевірок своїх відносин за допомогою цивільних шлюбів, без розмов про те, що хочеться ще трохи потусити, збудувати кар’єру, пожити для себе.

Ну і що ж? – Скажете ви. Вирішили, хай одружуються! Як виявляється, у нашому сучасному суспільстві не все так просто. Тут починаються бесіди спасіння зі всілякими родичами. Ах, ви ще такі молоді! Ах, ну навіщо вам це треба? Ах, а де ви будете жити? І ще безліч закидів у тому ж дусі. До речі, відповідь на останнє питання досить важлива. Припустимо, всі питання улагоджені і всі відповіді отримані. Що далі?

А далі треба жити. Влаштувати весілля і йти по життю разом. Чому в нашому сучасному суспільстві так люблять говорити про те, що ранні шлюби приречені на розлучення? Я, звичайно, зі статистикою не знайома, мені не цікаво. Та й потім, навіщо заздалегідь себе програмувати на негатив?

Якщо ти любиш людину, якщо ти реально оцінюєш ваші можливості, не вимагаючи від чоловіка (дружини) неможливого, якщо ти приймаєш його таким, яким він є, не намагаючись його змінити під себе, якщо ти поважаєш його, якщо ти розумієш, що не тільки в нього можуть бути недоліки, але і в тебе їх достатньо – тоді ти повинен не пробувати, а одружуватися. І не важливо, в якому віці. Головне, щоб у тебе була голова на плечах, а також, щоб батьківські плечі не боліли від твого перебування на них.

Мабуть, найважливіше – це вміння чути іншу людину. Все не так страшно. Вірніше, страшно буде тільки перший рік, може, два. Якщо одружуєшся не заради штампу в паспорті, а заради того, щоб будувати своє життя, не тільки заради себе, якщо ти одружуєшся, щоб говорити не «я», а «ми», тоді не існує ні ранніх, ні пізніх шлюбів. Є тільки сім’я. Твоя сім’я, за яку ти відповідаєш.

Тому, якщо ти ставиш перед собою питання так: «А чи варто спробувати?» Відповідь – ні, не варто. Але якщо ти думаєш, як накопичити на весілля, в якому районі краще знімати квартиру і т.д., тоді бажаю тобі терпіння, любові і взаєморозуміння в сімейному житті!

Кращі статуси вконтакті українською мовою: прикольні, про любов, про життя та багато інших статусів на кожен день!