Радіо та інтернет: перспективи розвитку

інтернет Радіо

інтернет РадіоРадіо, для деяких споживачів сучасних технологій, здається пережитком того часу, коли електрика була дивиною, а основними засобами зв’язку були телеграф і телефон. Якщо дивитися на усю історію людства, радіо з’явилося зовсім нещодавно і відразу стало основним засобом донесення різної інформації до великих мас людей. Але технології не стоять на місці і за останні сто з невеликим років, з’явилися: телебачення, комп’ютери і інтернет.

Радіо тепер рідко слухають через радіоприймач, для цього використовують мобільні пристрої. Аналогічно до популярного зараз інтернет телебачення майже усі відомі радіостанції транслюються в інтернеті, що робить їх зрозумілішими і доступнішими для молодого покоління користувачів.

Сьогодні радіо як засіб масового інформування людей переживає друге народження. З технологіями змінюються і стандарти роботи не лише телебачення, але і радіо. Не виключено, що в недалекому майбутньому упіймати за допомогою сучасного радіоприймача яку-небудь радіостанцію буде неможливо. Яке ж майбутнє чекає радіо?

Оцифрування звуку – Direct – sampling

Сама технологія з’явилася нещодавно, але судячи з можливостей за нею майбутнє радіомовлення. Увесь сенс полягає в тому, щоб здійснювати обробку сигналу не аналоговими засобами, а програмним способом, тобто треба перевести електромагнітні коливання в цифрову інформацію. А це завдяки сучасним технологіям зробити дуже просто. Складність полягала тільки у великій частоті, з якою треба переводити аналоговий сигнал в цифру.

Сьогодні усі технічні проблеми, що заважали у минулому, вже вирішені і у вільному продажі є приймачі, працюючі на цій технології. Сучасні радіопристрої мають ряд переваг перед старими аналогами:

  • малі розміри і маса;
  • мале споживання електрики, з чого виходить більший період роботи від акумулятора;
  • простота налаштування і використання;
  • можливість одночасного прийому декількох радіостанцій.

Радіо через інтернет

Сьогодні користується величезною популярністю серед користувачів інтернету. Як вже говорилося раніше, радіостанції віщають в інтернет, а саме радіо можна слухати через звичайний браузер, встановлений на будь-якому сучасному комп’ютері і гаджеті. Але є і спеціальні радіопристрої, що підключаються не до радіоточки, а до кабелю інтернету. Для телебачення, наприклад, використовують IPTV телевізійні приставки http://ipnet.ua/equipment.html та інше спеціальне обладнання.

Короткохвильові радіоприймачі (DRM)

Незважаючи на усю розвиненість людства, на землі є місця, де немає сучасних технологій, у тому числі і інтернету. Для прийому радіо в таких місцях і були створені DRM, вони працюють на коротких хвилях, в яких звичайні радіостанції сьогодні не транслюють. Сама технологія теж перспективна, оскільки дає можливість передавати і приймати різні дані у важкодоступних місцях планети.