Тест: психоенергетика “інь” чи “ян”?

психоенергетика

yaniІнь і ян – основні поняття давньокитайської натурфілософії, космічні полярні сили, що постійно переходять одна в одну (жіноче – чоловіче, темне – світле, пасивне – активне).

Вони символізують дві протилежності, котрі існують у будь-якій речі, одночасно протидіючи одна одній і доповнюючи себе за рахунок іншої. У Стародавньому Китаї “інь” став символом жінки і темряви,   а “ян” – символом чоловічого начала і світла.

Давньокитайська міфологія стверджує, що всяке людське тіло містить у собі й чоловіче, й жіноче начало, хоча в жінці повніше представлене “інь”, а в чоловікові – “ян”. На поділі анатомічних органів за цим принципом ґрунтується уся китайська народна медицина.

Уявіть собі інь і ян як два полюси батарейки. Один полюс заряджений негативно, а інший позитивно. Разом вони працюють на підтримку тіла і його складових частин у рівновазі. Якщо один полюс виходить з рівноваги, це має бути компенсовано вливанням більшої кількості енергії з протилежного полюса. Наприклад, якщо тіло занадто нагрівається (ян), воно повинно бути охолоджене енергією інь.

У природі взагалі і в кожній конкретній людині елементи “інь” і “ян” нероздільні, вони взаємно доповнюють один одного і знаходяться в постійному русі. Тим не менше, більшість людей можна умовно розділити на два типи “інь” або “ян”, незалежно від статі.

Про те, яке начало переважає в людині, кажуть особливості її зовнішності і поведінки, схильність до тих чи інших захворювань, які власне і відбуваються через дисбаланс енергій. Пропонований тест допоможе визначити, яка енергія переважає у вас і як це впливає на ваш характер і здоров’я.

1. З дитинства вам була більше притаманна

а) плаксивість; б) балакучість.

2. У накуреному приміщенні ви відчуваєте себе

а) жахливо; б) нормально.

 3. З їжі ви більше полюбляєте

а) солодощі; б) м’ясо;

 4. У розмові ви схильні більше

а) слухати інших, зважаючи на інтонацію й емоційний стан співрозмовників;

б) говорити самому, задаючи загальний тон і напрямок бесіди.

 5. Ви часто занурюєтеся в задумливість?

а) так; б) ні.

 6. Для вас важливіші

а) особисті стосунки, любов, сім’я; б) суспільний успіх, кар’єра.

 7. Чи часто ваш настрій залежить від зовнішніх причин, наприклад, від теленовин, переглянутого фільму, від критики або компліменту на вашу адресу і т.д.

а) так, дуже часто; б) буває, але не часто.

 8. Про людину, яка веде себе стримано і скромно ви б сказали:

а) “Тихі води глибокі”; б) “У тихому омуті чорти водяться”.

 9. Колір обличчя у вас

а) блідий; б) рум’яний.

 10. Ви більше любите відпочивати

а) в тиші на самоті; б) в галасливій веселій компанії.

 11. Ви часто тривожитеся з різних приводів, а іноді і без видимих ??причин

а) так; б) ні.

 12. У взаєминах з близькою людиною ви без особливих зусиль

а) можете вгадувати її думки і бажання;

б) можете змусити її виконувати ваші бажання.

 13. Зазвичай в незнайомому місці і в незнайомому оточенні відчуваєте себе

а) невпевнено, а тому дотримуєтесь обережності навіть у дрібницях;

б) досить впевнено, щоб не напружуватися через дрібниці.

 14. Ви любите розповідати про себе?

а) ні, лише за потреби і тільки найближчим людям;

б) так, а від друзів взагалі немає секретів.

 15. У вас часто-густо виникають  проблеми

а) через нестачу енергійності; б) через надмірну активність.

 16. Чи легко вам порвати з минулим (відносинами, звичками, прихильностями, традиціями)?

а) ні;  б) так.

 17. Перестановка меблів у вашому будинку робиться

а) лише за необхідності, і для вас це лихо; ви любите, коли всі речі знаходяться на звичних, давно визначених для них місцях;

б) найчастіше з вашої ініціативи, бо вам набридає одноманітність, навіть якщо все розташовано дуже вдало.

 18. Ви надаєте перевагу способу життя

а) спокійному, розміреному; б) рухливому.

 19. Ви чуйно реагуєте

а) на душевний стан інших людей; хорошій людині, ви завжди готові допомогти, перш за все, підтримати морально;

б) на зміну зовнішніх обставин; ви заповзятливі й намагаєтеся швидше діяти, щоб не втратити вдалу можливість.

 20. Ви полюбляєте довше поспати

а) так; б) ні.

 21. У дитинстві ви свої іграшки

а) берегли, і напевно у вас досі збереглася улюблена лялька чи плюшевий ведмедик;

б) негайно розбирали на запчастини, щоб дізнатися, як вони влаштовані.

 22. Погода вам більше подобається

а) тепла; б) прохолодна.

 23. Ви любите більше

а) кішок; б) собак.

 Тепер порахуйте, які відповіді – “а” чи “б” у вас переважають.

Переважання а говорить про те, що ви належите до типу інь. Ви не любите змін у житті, але якщо вони трапляються, вмієте до них пристосуватися. Комусь ви можете здатися слабовільною, нерішучою, підвласною людиною, якій часто намагаються нав’язати чиюсь волю. Ви страждаєте від чужої агресії і власної вразливості, але далеко не завжди будете кому-небудь підкорятися. Зазвичай ви дуже обачні і ніхто не змусить вас зробити щось небезпечне або просто неприємне. У таких випадках ви наполегливо ігноруєте чужі спроби вплинути на вас чи вислизаєте, вдаючи, що не зрозуміли, що від вас хочуть. Шкоди вам завдає власний песимізм, а сумні й тривожні думки послаблюють вашу енергетику. Вам необхідний тривалий сон, постійне недосипання призводить до виникнення всіляких недуг. Обмеження в харчуванні вами переноситься набагато легше. Сидячий спосіб життя, до якого ви схильні, знижує ваш опір хворобам, так само як і волога холодна погода. Вам треба більше рухатися і частіше бувати на сонці.

Якщо переважають відповіді б, то ви належите до типу ян. Ви енергійні, товариські, схильні до лідерства, прагнете керувати іншими, причому, нерідко супроти їхнього бажання, проте, пручаєтесь, коли командують вами. Часто буваєте запальними, нестриманими, різкими і занадто самовпевненими. Вмієте постояти за себе, легко і швидко долаєте перешкоди. Ви оптимістичні, не схильні зациклюватися на невдачах, а тому можете досягти великих успіхів у будь-якій обраній сфері діяльності. Спокійне життя і тихе щастя навряд чи вас спокусить. Ви прибічник рухливого способу життя – і це правильно, фізичні навантаження вам корисні для зняття надлишку “янською” енергії, що викликає гнів і роздратування. Спите ви мало, ваші сили легко відновлюються навіть за короткий час відпочинку. Але надмірна активність може призвести до перевтоми і навіть виснаження, нервових розладів, кошмарних снів. У вас гарний апетит, проте навряд чи ви розповнієте. Вам корисно більше пити чистої води, купатися в морі або річці, приймати ванну із заспокійливими ароматичними маслами і травами.

Приблизно рівне число відповідей а і б свідчить про те, що ви належите до перехідного типу. Ваші енергії врівноважені, або ж наявна незначна перевага у бік “інь” чи “ян”. Ви енергійні, прагнете досягти успіху, проте часом вам не вистачає рішучості і самодисципліни. У вас різнобічні інтереси, іноді вам важко визначитися, що для вас у житті головне. Ви схильні до розумової діяльності, проте сидяча, одноманітна праця вас стомлює і дратує.

Ви потребуєте помірних фізичних навантажень, бо за їх відсутності може швидко набрати зайву вагу. Для вас завжди актуальним є набуття нових вражень і тому найкращим відпочинком є подорожі, екскурсії. Але відпочинок серед дикої природи не ваш варіант, адже ви любите комфорт.