Як утворюються прищі і як з ними боротися

прищі

Захист шкіри сальними залозами іноді грає не на нашу користь. Жирний секрет, що зволожує та захищає шкіру, може бути дуже густим. Пори на обличчі починають закупорюватисьі запалюватись. Будь-яка запалена область – рай для бактерій і мікроорганізмів. І в результаті – прищі на підборідді, носі, лобі, спині.

Якщо шкірне сало зявляється на поверхні шкіри, то під впливом кисню воно темніє і можна помітити чорні крапки або, кажучи науковою мовою, відкриті комедони. Якщо цього не відбувається, то сало накопичується під шкірою і утворює підшкірні прищі, звані косметологами закриті комедони. Бактерії, що потрапляють в закупорені протоки залоз, викликають запалення або утворення крупних прищів.

Багато хто намагається самостійно позбутися вугрів і акне, видавлюючи їх. Найчастіше це призводить до утворення на місці запалення плям або рубців і прищик виникає знову. Усунути їх набагато важче, ніж запобігти появи. Як же діяти при вугревій хворобі?

Найбільш правильним і першорядним є відвідування косметолога. Для придушення надмірного виділення шкірного сала, спеціаліст призначить відповідні препарати. Після зняття запалення, проводяться процедури лікування, такі як чищення обличчя, фізіотерапія, пілінг, озонотерапія, гормональна терапія. Усунути рубці і шрами від запалень допоможуть дермабразія і лазерне шліфування.

Необхідно розуміти, що відразу результат досягнутий не буде, оскільки лише комплексне лікування під контролем лікаря-фахівця здатне не на час, а на все життя позбавити від неприємного дефекту.