Як приручити хом’яка? ТОП-4 швидких і легких методів

приручити хом'яка

приручити хом'якаДля того, щоб були хороші стосунки з вихованцем, необхідно немало часу і терпіння. Це можна зробити, створивши для нього затишне житло, показати йому, що ви не збираєтеся завдавати йому шкоди. Як же цього добитися?

По-перше, не можна накривати хом’яка цілком долонями. Якщо ви вирішили узяти його на руки, то залиште голову відкритої. Це необхідно для того, щоб вихованець не залишився в темряві і не впав в стан стресу.

По-друге, перед взяттям хом’яка на руки, повільно піднесіть їх до нього, вимовляючи ласкаво його кличку. Дайте йому понюхати вас, звикнути до запаху. Після цього можна брати його, але ні в якому разі не за шкірку!

По-третє, категорично не можна робити різких рухів, тому що вони можуть його злякати! Також не рекомендується занадто голосно розмовляти поряд з вихованцем.

По-четверте, тримаючи тварину на руках, не стискайте його. Тримати долоні краще всього “човником”. Дайте відчути свободу хом’якові. Але варто дуже уважно за ним стежити, щоб він не впав вниз. Можна трохи притримувати його пальцями, не давлячи сильно.

Якщо дотримуватися усіх цих нескладних правил, то ваш вихованець вам довірятиме і боятиметься. Але як бути, якщо хом’як кусається? Головне запам’ятати одну важливу річ – хом’яки ніколи просто так не укусять! Тільки від переляку. Перелякане звірятко або встає на задні лапи, або притискається до землі. Так що розпізнати страх нескладно. Ні в якому разі не чіпайте хом’яка, коли він спить. Інакше є велика вірогідність бути укушеним.  Також хом’як може укусити, якщо від вас пахнутиме їжею.