Коли придумали шахи

шахи

шахиШахи – це найстаріша та найпопулярніша гра багатьох століть. Шахи називають «грою королів», і ця гра виправдовує свою назву. Бо в усі часи правителі різних країн вважали цю гру найвеличнішою серед усіх інших ігор.

Багато хто зі вчених стверджують, що шахи існують у світі близько 5 тисяч років. Слово «шахи» прийшло до нас із перської мови. «Шах мат» з перської перекладається як «король мертвий». Та все ж таки невідомо чи є Персія батьківщиною шахів.

Сьогодні стосовно походження шахів існує багато різних думок. Є припущення, що шахи винайшли стародавні греки або римляни, інші вчені вважають «батьками» цієї гри стародавніх єгиптян, китайців, індусів. Тому однозначної відповіді на це питання дати не можливо. Але це не відображається на популярности гри, яку багато хто полюбляє і досі, в інтернете бажаючих навчитись в неї грати стільки ж як користувачів по запиту как играть в покер що також дуже популярний тепер.

Треба відзначити, що колись королева мала назву «візирь», тобто прем’єр міністр. При чому у стародавні часи ця фігура була практично найслабшою на шаховій дошці. Свою теперішню «силу» вона отримала приблизно у 16 столітті.