Основні документи для придбання земельної ділянки

земельна ділянка

земельна ділянкаНайбільшою проблемою при придбанні ділянки землі є пошук відповідного варіанту. Але окрім проблеми вибору існує ще ряд важливих моментів при купівлі. Одним з них є юридично правильне оформлення необхідного пакету документів. Давайте розглянемо, які документи потрібні, де і як вони оформляються.

Первинним документом є свідоцтво на право власності земельною ділянкою. Цей документ містить в собі наступні відомості про ділянку землі, що продається: інформація про власника, на якій підставі земля у власності, різні параметри земельної ділянки (площа, географічне місце розташування, до якої категорії належить, та ін.), присвоєний по кадастру номер, різні обтяження або обмеження на землю.

Перед оформленням оренди або договору купівлі-продажу на ділянку землі, слід уважно вивчити відповідну графу свідоцтва на предмет відсутності різного роду обмежень або обтяжень. Адже якщо є якісь обмеження, то швидше за все знадобиться згода від третіх осіб, якщо ж немає то оформлення угоди пройде гладко.

Наступний важливий документ – це кадастровий паспорт, який зазвичай йде як додаток до свідоцтва на право власності. У цьому документі міститься технічна інформація про ділянку землі, така як план ділянки і його розташування на місцевості. Це документ не є обов’язковим, його відсутність не перешкоджає угоді.

Також до оформлення угоди продавець ділянки повинен надати виписку з єдиного державного реєстру прав нерухомості, де вказано, що ділянка нікому до вас не проданий і термін давності її отримання має бути менше місяця.

Ще одним важливим документом є або завірена нотаріусом письмова згода на продаж второї половинки або ж підтвердження того, що продавець в шлюбі не перебуває. Завершальним документ являється договір купівлі-продажу, який варто уважно вивчити на відповідність усної домовленості про продаж. Тут краще звернутися за допомогою до юриста.

P.S. Вообще все вопросы, которые касаются недвижимости будь то приватизация земельных участков или покупка квартиры лучше оформлять через специальные компании, оказывающие такие услуги.