Де продати цінні монети?

цінні монети

цінні монетиЕксперти вважають, що одним з найбільш популярних напрямів колекціонування є монети всілякої гідності, які випущені в різних країнах і в різні періоди часу. Цілі при цьому у усіх також різноманітні: одні займаються колекціонуванням монет просто за інерцією, інші дійсно цікавляться предметом, вишукуючи раритетны екземпляри і відвідуючи спеціально призначені виставки і магазини, а треті збирають монети, сподіваючись, що їм дістанеться настільки цінна, що при її продажі власник відразу ж стане багатим.

І дійсно, в окремих випадках попадаються такі монети, які є реально цінними, але, зазвичай, цінність їх не настільки велика, щоб вмить зробити її власника заможною людиною з великими грошима. Приміром, мідні монети, випущені в епоху Миколи II, в сучасний час можна реалізувати приблизно за 50 рублів кожну.

Зрозуміло, багато що залежить від того, в якому стані знаходяться монети, але частенько умови їх зберігання залишають бажати кращого. Як правило, ціна монети визначається її унікальністю. У тому випадку, якщо монети випускалися обмеженим накладом, то їх вартість досить висока. Так, в 2010 році одним з російських банків було оголошено про скупку монет, випущених в 2003 році, гідністю 1-5 рублів із зображенням емблеми монетного двору. Пояснити це можна якраз тим, що наклад цих монет був дуже обмежений. Ціна кожної монети складає п’ять тисяч рублів. Але виявляється, здавати подібні монети у банківську організацію не занадто і вигідно: на форумах нумізматів і сайті numizmatika.org.ua за такі монети пропонується ціна значно вище.

Для вигіднішого продажу монет необхідно провести спеціальну роботу. Треба, зайшовши в Інтернет, підшукати необхідні відомості на існуючих сайтах нумізматів. Дуже поширені “монетні аукціони”, на яких визначається вартість різних монет. Вартість монет фіксується в таблицях, які доступні для усіх бажаючих. Окрім цього, можна провести оцінку своєї колекції в місцевому клубі нумізматики або антикварному магазині. Для оцінки краще показати свої монети різним джерелам, щоб бути упевненим в правильності вартості.

Відносно продажу монет також можна виділити ряд варіантів. До них відносяться: і інтернет-форуми, і деякі колекціонери, і клуби нумізматів, де можна підшукати покупця. Зрозуміло, найнадійніше особистий продаж, але якщо ви не маєте такої можливості, і вимушені продавати свої монети через посередників, то діяти треба за допомогою надійних джерел інформації, а саме: шукати на перевірених сайтах покупця, що має хорошу репутацію. Продавати предмети колекціонування антикварним магазинам менш вигідно, оскільки магазин повинен мати прибуток від кінцевого продажу. Отже, монети і інші предмети колекціонування купуються за вартістю, яка значно нижче реальної.

Звідси слідує твердження, що колекціонування монет є зайняттям цікавим, але прибутку практично не приносить. Вірогідність того, що в колекції випадково може виявитися цінна монета, складає приблизно 1%. Але такий відсоток все-таки існує, тому кожен колекціонер в цьому захоплюючому процесі сподівається на можливу удачу.