“Про шкідливість мобільних телефонів” або “Як можуть друзі нашкодити?”

Пам”ятаю той вечір, коли моя тітка повернулась з роботи, розкрила сумку і витягла звідти мобільник — диво техніки, магічна коробочка, з якої лунають сигнали, а з динаміка чується чийсь голос. Радості не було меж, оскільки про мобільний телефон я тоді навіть не мріяла… А от коли отримала, то не розлучалась із ним ні вдень, ні вночі, ні на уроці, ні на перерві, ні під час обіду, ні на вечірці — НІДЕ. Такий-от маленький друг, помічник з”явився. З часом захотілось, щоб “дружбан” став яскравішим, отримав кольори і почав співати у форматі мр3 ( ну, звісно, щоб умів передавати інформацію не лише за допомогою ММS). Так я закохалась у шматок пластмаси… Впевнена, що у кожного з вас була ідентична ситуація. Це легко пояснити, оскільки все нове — цікаве, поки нове.

Минув час і мобільний телефон став звичайним явищем, а його відсутність — незвичайним. І важко було повірити у те, що “друг” може нашкодити якимось чином, проте від правди ніде дітись. Мобільні телефони таки небезпечні для нашого здоров”я.

«Ми дуже насторожені відносно дітей. Є дані, які підтверджують, що телефони можуть впливати на розвиток пухлини головного мозку », – заявив на прес-конференції провідний науковий співробітник Федерального біофізичного медичного центру ім. Бурназяна Юрій Григор’єв. Щодо дітей, статистика свідчить про те, що вони починають користуватись мобілками вже у віці 8-10 років. Тому, моє покоління ще не отримало таку дозу опромінення, яку отримають ці діти у моєму віці. Вчені ще не можуть довести однозначну шкоду телефонів , проте кажуть, що вже через 5-10 років ми спостерігатимемо зміни.

Як боротись з проблемою? Фахівці пропонують в цілях безпеки використовувати дротову або бездротову гарнітуру, щоб відстань до телефону була не меншою, ніж півметра. Крім того, рекомендують скоротити час використання телефону і збільшити паузи між дзвінками. Що ж робити людям, які за умовами своєї професії, змушені більшість свого часу  проводити з телефоном? Великий відсосток важливої інформації ми отримуємо саме телефоном, тому люди зайняті не мають змоги якось зменшити кількість вхідних та вихідних дзвінків. Але ж навіть користуючись навушниками, ми не можемо застрахуватись від шкідливого впливу мобільних телефонів. Адже навушники захищають голову, але не інші частини тіла. Чоловікам категорично заборонено носити мобільник на талії, осікільки це негативно впливає на потенцію. Жінки ж , у свою чергу, не повинні носити телефон у нагрудних кишенях, різноманітних футляриках, що висять на шиї, бо це загрожує раком молочних залоз.

Якщо такі речі тебе не лякають, то пропоную взяти на розгляд цифри. Основним шкідливим фактором мобільних телефонів вважаються високочастотні випромінювання дециметрового діапазону. Найпоширеніший в Україні стандарт GSM працює на частотах 900, 1800 й 1900 Мгц. Вплив радіохвиль частоти 900 Мгц підвищує кровоток у корі головного мозку. Проте, цього, на жаль, недостатньо, щоб винести мобільним телефонам обвинувачувальний вирок. Не можна сперечатись із тим, що такий засіб комунікації, як мобільник набагато полегшив нам із вами життя, і дотепер цим займається. Але ж у кожної монети дві сторони. І якщо на одній ми бачимо корисне спілкування, то інша — непомітна…

Ваша Ю.

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.