Проблема куріння серед молоді дуже актуальна. Та й не тільки в нас, а й в Європі, США та інших країнах.
Що ж примушує молоду, здорову, щасливу людину потрапити в залежність від тютюну?
1. Ну зичайно на першому місці так званий фактор “крутості.” Це коли ви знаходитесь в компанії, де більшість курці, вам пропонують сигаретку, ви ввічливо відмовляєтесь. Буває й таке, що ви не хочете відрізнятись від інших і вирішуєте спробувати. Пам’ятайте, що вас ніхто не може примусити, відмовившись ви покажете себе з кращої сторони. Такі випадки доволі часто зустрічаються серед молоді 14-17 років.
2. Друга причина пов’язана з першою, коли виникає простий інтерес: “А що ж воно таке? Ну один раз можна” Тут без коментарів, бо вирішувати вам. Наша відповідь: “Не треба”
3. Теж достатньо розповсюджена причина: “В мене була стресова ситуація і я вирішив покурити.” Насправді, тютюн не вирішує жодних проблем. Досвідчені курці (а таких багато) в різних напружених, нервових ситуація курять частіше та більше, бо мозок намагається відволіктись від проблеми чи завдання.
Звісно ще існують причини, я ж навів деякі з них.
Доречі, ще в школі я помітив, що в моєму класі, та й в паралелі взагалі, більше курили дівчата, ніж хлопці. Зараз всюди прослідковується така тенденція.
Якщо ж в інших країнах суттєво підвищують вартість на тютюн, у нас нема такої політики захисту молоді від куріння. Так, наприклад в Англії, пачка сигарет коштує 5 фунтів (трохи більше 8$), поріняно з нашими десятьма гривнями. Саме підвищення ціни допомогло багатьом людям відмовитись від шкідливої звички. Але в нас на першому місці інтереси монополістів, ніж здоров’я нації.
П.С. Не думайте, якщо ви палите, вам легко буде позбутись залежності. Як я вважаю, куріння – це слабкість сили волі, з якою не може впоратись людина.