Про куріння серед молоді

Проблема куріння серед молоді дуже актуальна. Та й не тільки в нас, а й в Європі, США та інших країнах.
Що ж примушує молоду, здорову, щасливу людину потрапити в залежність від тютюну?

1. Ну зичайно на першому місці так званий фактор “крутості.” Це коли ви знаходитесь в компанії, де більшість курці, вам пропонують сигаретку, ви ввічливо відмовляєтесь. Буває й таке, що ви не хочете відрізнятись від інших і вирішуєте спробувати. Пам’ятайте, що вас ніхто не може примусити, відмовившись ви покажете себе з кращої сторони. Такі випадки доволі часто зустрічаються серед молоді 14-17 років.

2. Друга причина пов’язана з першою, коли виникає простий інтерес: “А що ж воно таке? Ну один раз можна” Тут без коментарів, бо вирішувати вам. Наша відповідь: “Не треба”

3. Теж достатньо розповсюджена причина: “В мене була стресова ситуація і я вирішив покурити.” Насправді, тютюн не вирішує жодних проблем. Досвідчені курці (а таких багато) в різних напружених, нервових ситуація курять частіше та більше, бо мозок намагається відволіктись від проблеми чи завдання.

Звісно ще існують причини, я ж навів деякі з них.
Доречі, ще в школі я помітив, що в моєму класі, та й в паралелі взагалі, більше курили дівчата, ніж хлопці. Зараз всюди прослідковується така тенденція.
Якщо ж в інших країнах суттєво підвищують вартість на тютюн, у нас нема такої політики захисту молоді від куріння. Так, наприклад в Англії, пачка сигарет коштує 5 фунтів (трохи більше 8$), поріняно з нашими десятьма гривнями. Саме підвищення ціни допомогло багатьом людям відмовитись від шкідливої звички. Але в нас на першому місці інтереси монополістів, ніж здоров’я нації.

П.С. Не думайте, якщо ви палите, вам легко буде позбутись залежності. Як я вважаю, куріння – це слабкість сили волі, з якою не може впоратись людина.

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.
 • У деяких розвинених країних Европи курці просто відчувають себе неповноцінними. Насправді у світі така політика справді ведеться про що не скажеш у нащій країні. Спорудження спеціально відведених місць для курців, друкування на пачках від цигарок наслідків паління, доходило навіть до того що людям грощі платили за те щоб вони на палили.

  ЩОдо фактора круттості.
  Часто виникає проблема, де знайти компанію чи як потрапити у неї. Людям нездатним перечити більшості,бути самим собою не залишається вибору. На мою думку куріння то прояв слабкості, незрілості або … просто дурнуватості. Тим що ти почнеш палити ти не вирішиш проблему з компанією. Часто таких згодом просто виганяють і залишаються вони не з чим, окрім проблем з палінням. Гадаю почалося все з дітей обділених увагою батьків, які звикли вести самостійний часто незаконний спосіб життя, вони швидко підхопили ідею паління показувану у фільмах,журналах,рекламах, щоб показати що вони просто доросліші. Такі люди заводять сімї,а діти беруть з них приклад. Часто у дворах можна побачити “круті” компанії – у зубах цигарка, а в руках пляшка пива. І діти через свою незрілість мимоволі починають переймати від них усе те, починають брати приклад.
  Взагалі я важаю проблема з курінням йде набагато глибше це бездіяльність влади, економічна розруха в країні..тощо. Шкідливі звички -То перший показник, який показує зацікавленість влади у проблемах нації.
  Я особисто знаю людину, яка почала курити просто,щоб якось відволіктись від свого стресового життя. Його мати отримує 1000гривень на місяць, немає грошей навіть купити одяг. Палінням він зоспокоює себе, відволікає..

  І щодо підвищення вартості тютюну. Якщо нам просто підвищать вартість тютюнових виробів, без наміченої програми боротьби це не буде мати абсолютно ніякого ефекту. Коли ми почнемо заробляти стільку скільки заробляють у євросоюзі тоді нехай роблять великі штрафи, а зараз у людей й так грошей нема єдина що ї рятую це пачка цигарок.

 • PoorJorik

  А буває так, що людина нібито й хоче позбутись залежності від тютюну, але реально не може цього зробити. Мабуть це залежить від властивостей організму або від слабкості бажання

 • Olya

  Якось ніколи не палила, та і бажання спробувати не виникало…
  Ті, хто не хоче кидати – не може. А ті, хто не можуть – мають слабку силу волі!

  Нехай це буде викликом для тих, хто палить…

 • Ultraorange

  А мені іноді хочеться трохи нікотину в організм. Тільки я дуууже погано виглядаю з цигаркою. Деяким дівчатам це личить, а мені – ні. Тому я не палю))

 • Тарас

  Справа не в тому, що личить. Постійне куріння руйнує організм!

 • NicKeLas

  Ну, в нас все таки теж підняли ціни на тютюн. Але це тільки викликає більше нарікань з боку курців, а для мене ці нарікання звучать смішно.
  По телевізору казали, що куріння така ж залежність, як і наркотики. Не здивуюсь, якщо це правда. Тож молодці ті, хто просто ніколи не палив.

 • Катерина

  Так, молодці ті, хто ніколи не палив (зі слів NicKeLas), а ще більші молодці – ті, хто курили але змогли покинути. Паління – це тупо обмеження, які людина створює собі сввідомо (або несвідомо). І розуміння цього факту цілком достатньо, аби не починати або покинути цю дурну звичку назавжди, що не є легко, як може здатися на перший погляд. Соціум і без того створює для нас досить фреймів, тож розумно було б полегшувати своє існування шляхом видалення з нього обмежень, а не навпаки – підсажуватись на якусь отруту і потім не могти ступити без неї жодного кроку. Карочє, це просто тупо. Отже, респект всім, хто не риє собі ямок і не ламає гілочок, на яких сидить.

 • kasanka

  Катерина, а чому “Паління – це тупо обмеження”? В чому тут обмеження?..

 • NicKeLas

  Чесно кажучи, я вже давно забив на курців. Якщо їм до вподоби себе вбивати – хай вбивають. Але було б непогано і справді вводити обмеження і серйозно ставитись до куріння в багатолюдних містах. Вийдеш з університету – і вже одразу доводиться затримувати дихання, поки не пройдеш полосу з курцями. Та й по вулиці йдеш, а хтось перед тобою палить – доводиться обганяти. Звичайно, було б непогано некурящим влаштувати бойкот, але таких, як мені здається, меншість.

 • Катерина

  2kasanka А хіба не зрозуміло? Це ж елементарно! ;)
  Паління створює обмеження будь-якій людині буквально у будь-чому. В роботі (раз на годину), в навчанні (кожну перерву) курець повинен скурити цигарку, аби відчути тимчасове полегшення. А людина, що не залежить від паління – не париться (в кафе, де не курять, наприклад) і отримує задоволення від певної діяльності, залишаючись сконцентрованою і не відволікаючись ні подумки (думаючи про те, коли вже випаде нагода посмолити), ні фізично (відбігаючи на черговий перекур).
  Хіба ви не згодні щодо величезної кількості обмежень, з якими стикаються курці? Я навела лише пару прикладів. Це з власного досвіду.
  І, до речі, самі палилщики цих обмежень вперто не визнають перед іншими і не хочуть їх бачити. Бо бяться в певний момент, дійшовши істини, раптом зрозуміти, що вже запізно і щось змінити не так просто.

 • Mykola

  Переглянувши це відео http://osobystist.com/?id=e6d4610d-9a4b-4e8d-b33a-ddd5c13dea35&o=50 у вас на довгий час пропаде бажання курити.