PRINTKNIJ248 – друк книги на принтерах LASER JET

принтер LASER JET

принтер LASER JETДовелося якось зіткнутися із завданням роздруку великого тексту у вигляді книги. Добре, якщо принтер підтримує друк брошур або друк книжки. Але у мене старий добрий LASER JET 1010, і ця функція в нім відсутня. Пошуки в інтернеті теж нічого не дали. Хоча, подібного роду програми (FinePrint, Click Book, Верстання Тексту Книжкою ) є, але робота з ними нагадує “танець з бубном”, та і сам процес збирання книги заплутаний.

І прийшла мені на допомогу маленька програмка, що загубилася на моєму комп’ютері з незапам’ятних часів, – PRINTKNIJ248, орієнтована для друку на принтерах LASER JET. Сподобалася своєю абсолютною автономністю (більшість програм встановлюються як надбудова або макрос до Microsoft Word, та ще не до всякої версії). Її і встановлювати не потрібно – просто файл запуску. І згадаємо ми про неї тільки тоді, коли треба буде роздрукувати текст.

Познайомимося з нею ближче. Отже, Ви спокійно набираєте потрібний об’єм тексту, дотримуючись, природно, при цьому правила його оформлення (поля, нумерація сторінок і так далі). Випереджаючи події скажу, що чим товще буде Ваша книга, тим більше треба буде зробити ліві і праві поля, оскільки книга згинатиметься просто навпіл.

Документ готовий. Ви натискаєте в головному меню WORD – а “Файл” – “Друк”. І у властивостях принтера вказуєте, що на 1 сторінці у Вас буде 2 листи, і що орієнтація сторінки буде “Альбомна”. Зверніть також увагу на отриману кількість листів Вашого документу. Паралельно запускаєте PRINTKNIJ248. І від Вас вимагається тільки вказати ту саму кількість листів, а також число сторінок на листі (2,4,6,8). І програма сама Вам вкаже, скільки листів у Вас вийде в результаті.

Якщо кількість сторінок у Вас парна, то все розіб’ється досить красиво. Інакше Вам доведеться у кінці документу додавати порожні сторінки. Втім, програма скаже Вам про це сама.

З вікна в розділі “пункт 3” скопіюйте і вставте в поле “Номера сторінок” для виведення на друк перелік сторінок і відправте документ на друк. Дочекавшись закінчення друку просто перекладіть сторінки, що вийшли, знову в лоток подання паперу. Нічого не перевертаючи! Скопіюйте дані з нижнього віконця PRINTKNIJ248 “пункт 4” і вставте в номери роздруковуваних сторінок. Відправте ще раз на друк.

Тепер просто візьміть усі роздруковані листи і зігніть їх навпіл. Книга готова! Сторінки можна прошити голкою, можна пробити діроколом – кінцеве оформлення будемо справою Вашої фантазії! Звичайно, для частого і професійного використання ця програма слабка. Але для домашнього використання цілком придатна!

P.S. Печать сейчас используется повсеместно и в разных сферах деятельности человека – начиная от рекламы и заканчивая оформлением интерьер. Качественная широкоформатная интерьерная печать пригодится для тех, кто хочет получить оригинальное украшение для своей квартиры.