У Києві відбудеться презентація альбому «Веремій»!

Веремій

Веремій22 вересня о 19:00 в приміщенні Малої Опери (вул. Дегтярівська, 5) відбудеться презентація дебютного альбому гурту «Веремій» під назвою «Там де сонце встає…».

Альбом пронизаний українським духом різних історичних періодів. Слухаючи його, ми маємо можливість поринути у мелодику української пісні, а також відчути дотик епох.

Як зазначають самі учасники колективу, з одного боку в альбомі розгортаються події славних часів Київської Русі, а саме кінця XII ст., а з іншого – це просто сучасний український рок.

Легендарні історичні події, що відбуваються у ще незайманій мальовничій природі, постають в кожній пісні. «Ви ніби опиняєтесь посеред самого дійства, ? розповідає далі соліст гурту Віталій Калініченко. ? Там і пророковане затемнення сонця, і непрохідні ліси, і прозорі озера, загублені річки, затуманені гори, і уявні подорожі з вовками й птахами, прогулянки з мавками та вовкулаками, шепіт ранкових трав та дотик роси з нескореної землі. Ви стаєте частиною цього і відчуваєте ту енергетику, яка проходить крізь призму всієї нашої історії: від дохристиянської Русі, козаччини, і аж до сьогодення. Пісні, які так глибоко торкаються минулого, стають актуальними сьогодні. На прикладі наших розповідей про українську минувшину ми доносимо слухачам сучасні проблеми українців ? екологічні та соціальні, відроджуємо забуті легенди, оповіді і т.д.».

Загалом альбом писався 3 роки і до нього увійшли кращі 11 треків. Останній трек ? бонусний, решта 10 ? це одна цілісна оповідь. Починається альбом з треку «Світанок», а закінчується «Загравою», тобто все іде по колу: сонце сходить, починається ранок і наша розповідь, а закінчується все заходом сонця, коли історія закінчується… «Дебютний альбом ? це якась особлива подія в житті гурту. Це як перша дитина…» ? додає Віталій.

«Особисто для мене видання цього альбому є значним досягненням. І ми чекали на нього не менше, ніж наші шанувальники. Без перебільшення вважаю, що ми робимо значний внесок у розвиток справжньої української культури й української рок-музики зокрема, і я щасливий, що одного разу приєднався до цього чудового колективу. Тепер ми разом робимо добру справу і будемо робити далі!» ? ділиться радістю бас-гітарист гурту Дмитро Романець.

Зазначимо, що в цей же день відбудеться мегаграндіозний марш у вишиванках. Зважаючи на це вхід у вишиванці буде вдвічі дешевший.

Вхід: попередній продаж квитків ­ 40 грн., в день концерту ? 50 грн.; 25 грн для тих, хто прийде у вишиванці!

Прес-конференція Для преси почнеться о 18:00.

Короткий нарис про гурт «Веремій»

Веремій (безладний виплеск енергії; безлад, хаос, коловорот; ім?я дракона, що за легендами жив на Західній Україні в ХIII-XIV ст.; зараз Веремій розповсюджене як прізвище або ім?я). Український гурт «Веремій» грає у стилі хеві-фолк/фолк метал.

Гурт «Веремій» було створено у м. Києві восени 2002 року із досить типовою рокопопсовою стилістикою. Виступи проводились переважно з напівакустичною програмою в різних вузах та навчальних закладах, творчих вечорах столиці та передмістя.

Усередині 2004 року гурт кардинально змінює свій формат. Саме через це лідер гурту Віталій Калініченко збирає нову команду. Змінивши репертуар та склад, «Веремій» починає працювати в нетиповому для України напрямку, представників якого майже не існує в нашій державі: melodic-heavy-folk, хоча до гурту «вішають» іноді ярлик «варязький метал».

Через часті зміни учасників у колективі гальмувалася робота над записом альбому та розвиток гурту.

З 2008 року в оновленому складі «Веремій» розпочав активну концертну діяльність. Був хедлайнером багатьох музичних фестивалів та заходів. За плечима гурту такі фестивалі: «Славське Рок», «Захід», «Бандерштат», «Обнова-фест», «Зашків», «Гайдамака.UA», «Підкамінь», «Антонич-фест», «Стародавній Меджибіж», «Трипільське коло», «Франко Фест» та багато ін.

Влітку 2009 року гурт здобуває перемогу на фестивалі «Бандерштат» і отримує головний приз – зйомку кліпу.

У грудні 2011 року колектив презентував дебютний кліп на пісню «Тихий Гай».

Учасники гурту:

  • Віталій Калініченко ? вокал, акустична гітара.
  • Олександр Селюк ? барабани.
  • Павло Попроцький ? флейта/сопілка.
  • Денис Бойко ? гітара.
  • Дмитро Романець ? бас-гітара.
  • Ігор Владимиров ? гітара.
  • Андрій Харченко та Тетяна Дубченко ? скрипка.
  • Антоніна Сидоренко ? віолончель.

Марія Поливач
З повагою, Молодіжна інформаційна спільнота “СІЛЬ”
Юлія Капшученко