Правила здорового сну вашої дитини

сон дитини

сон дитиниСон є одним з найважливіших чинників життя людини. Повноцінний сон це запорука здоров’я, молодості і краси. Він для дитини украй важливий, адже при його відсутності у дітей можуть з’явитися не лише різні серйозні проблеми у фізичному плані, але і може початися відставання від свого психо-эмоционального розвитку.

Скільки триває сон дитини? У більшості випадків це залежить від віку і темпераменту :

  • З народження до 6 місяців – 17-20 годин;
  • З напівроку до року – від 16 до 18 годин;
  • З року до двох – 14-16 годин;
  • З трьох до п’яти років – 12-14 годин;
  • З шести до восьми років – від 10 до 12 годин;
  • Підліткові необхідно спати, приблизно від 8 до 9-10 годин.

З народження треба привчати дитину до правильного розпорядку і режиму дня і сну. Щоб у результаті усі почували себе такими, що відпочили і могли нормально висипатися. Якщо з дитинства не прищепити своїй дитині правильний режим, з віком пояснити це йому стане набагато складніше. Якщо малюк не хоче вночі спати, то намагайтеся будувати плани на день саме так, щоб до вечора дитина втомлювалася і проявляла власну ініціативу лягти спати.

Створюйте для сну своєї дитини сприятливі умови. Можна завести собі звичку перед сном регулярно провітрювати кімнату, як і поступають в дитячих садах перед тихою годиною. Краще на дітях не економити і одягати їм на ніч якісний підгузник. Малюкам сухо і комфортно спатиметься, тобто що і батькам теж. Також, сприятливими умовами для хорошого сну є ліжечко з якісним матрацом і свіжа постільна білизна.

Варто постежити за своєю дитиною, як йому легше заснути. Деяким вистачає активних ігор вдень, після яких вони в момент засинають. Для інших можна продумати спеціальні ритуали, до яких вони звикають і знають, що послідує далі. Наприклад, вечірній ритуал може бути таким: невелика прогулянка – купання – вечеря – читання казки – сон.