Правила поведінки під час затримання. Що робити.

1. Не нервувати.

2. Не кидати понти перед міліціянтами і не хамити їм. Можуть розцінити як супротив при виконанні

3. Міліціянти повинні представитись та пояснити на підставі чого вони вас затримують,що ви порушили і вимагайте складення протоколу на місці. Не бійтеся але й не борзійте. Вимагайте документи, що можуть підтвердити особу міліціянта саме як міліціянта.

4. Якшо міліціянт запідозрив,що ви щось порушили (а підстави можут бути надумані),відповідно він має право на обшук то не пручайтесь і не намагайтесь втікти, відібрати свої речі силою тощо. Якщо міліціянт щось знайшов не чіпайте це “щось” ні в якому разі!Приклад з практики мого батька. Одного з його підопічних затримали і провели обшук машини. Міліціянт витяг з машини пакетик з білим порошком і хотів під тим, чи іншим приводом змусити взяти в руки цей пакетик підопічного. Підопічний відмовлялвся і це його врятувало бо в пакетику була наркота.

Вичерпний перелік приводів до затримання

(ст. 106 КПК України) :

– якщо особу застали під час здійснення злочину або відразу після нього;

– якщо потерпілі або очевидці прямо вкажуть, що саме ця особа скоїла злочин;

– якщо на підозрюваному, на його одязі, при ньому, або в його житлі будуть виявлені явні сліди злочину.

В усіх інших випадках затримати можна тільки, якщо:

– особа намагалася втекти;

– не має постійного місця проживання;

– не встановлена особа підозрюваного.

Цей список – вичерпний: тобто з інших причин вас затримувати не мають права.

Якщо ваш випадок один з вищеперерахованих – йдемо далі:

5. Якщо вас все-таки ведуть до райвідділу повідомте про це своїх знайомих, рідних, тощо. Якщо є знайомий юрист, а навіть краще адвокат – негайно дзвоніть йому/їй.

6. В райвідділі не підписуйте нічого, щоб вам не давали на підпис.

7. Спробуйте запам’ятати час, коли вас приведи до відділку. Це вам знадобиться у майбутньому.

8. Тепер по строкам затримання:

– особи, які вчинили адміністративні правопорушення, для складання протоколу або розгляду справи по суті, якщо ці питання не можуть бути вирішені на місці,

– на термін до трьох годин, а у необхідних випадках для встановлення особи і з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб з повідомленням про це письмово прокуророві протягом 24 годин з моменту затримання;

– особи, які виявили непокору законній вимозі працівника міліції, – до розгляду справи судом, але не більше ніж на 24 години;

– особи, які перебували в громадських місцях у стані сп’яніння, якщо їх вигляд ображав людську гідність і громадську мораль, або якщо вони втратили здатність самостійно пересуватися чи могли завдати шкоди оточуючим або собі,

– до передачі їх в спеціальні медичні заклади або для доставки до місця проживання, а при відсутності таких – до їх витвереження;

– особи, підозрюванні в занятті бродяжництвом;

– на строк до 30 діб з санкції прокурора.

9. Якщо все владналось, то все добре. Якщо не владналось, на вас тиснуть, б’ють, знущаються – окрім як триматись і захищати голову від ударів нічого не пораджу.

10. Якщо вас все-таки випустили-мухою знімати побої,писати позов і в суд.Тут вам знадобляться такі деталі, як ПІБ міліціянтів, час коли вас затримали, зняті побої.

Про процес писати не буду,оскільки кожна справа сама по собі індивідуальна. Якщо вас рішеня суду не задовільняє-апеляція.Якщо і ВС нічим не допоміг-спершу зверніться до урядовго уповноваженого у євросуді з прав людини та омбудсмана.Вони мають вплив на всі органи в системі МВС та прокуратури щоб вирішити все на вашу користь. Якщо й тут глухо – позов проти держави Україна.

Маю надію, що нікому це не знадобиться в житті

З повагою,

Директор департаменту,нормативно-правового забезпечення та юридичного супроводу Інституту суспільно-політичних досліджень – Олександр Верголяс

Засновник інтернет-журналу MOLODI. Життя ламає нас по дорозі кудись та все буде файно і зашибісь. Намагаюсь уникати сірості і стандартності, створюючи щось своє. Ще з дитинства люблю наше – українське.
 • Береженого Бог береже.
  стаття хороша, але орфографічних помилок поки забагато.

 • Діанка

  На жаль, цей “міні-підручник” стає все необхіднішим у нинішній час. Тільки у нас можуть безнаказанно, ні за що вбивати студентів…. А цей “посібник” поведінки є актуальним у нашій з вами державі з сьогоднішньою владою.

 • І не рекомендую пити на вулиці. Ви просто забудете що не варто тікати від правоохоронців, і що не варто бити їх по носі. А це ой, як збільшує розмір покарання. (В мене як колишнього правоохоронця (ДНД) був досвід отримування по носі, і подальшого пояснювання, що так робити негарно).

  І таки РЕДАКЦІЄ! Організуйте журнал як ОРГАНІЗАЦІЮ. Де є людина якій можна дати по вухах за таку верстку, і за таку орфографію.

  Наприклад в цій статті дуже б пасував нумерований список в який вкладені ненумеровані.

  Загалом, я можу вам допомогти з версткою, знаю HTML як один з основних авторів http://uk.wikibooks.org/wiki/HTML . І вам раджу почитати що там за посиланням пише. Думаю дізнаєтесь щось нове.

 • Тарас

  Ми не комерційний проект, тому бувають неевличкі промахи, але стараємось загалом

 • Катерина

  фігово стараєтесь (це щодо орфографії. і до чого тут комерція? робіть самі для себе – ви ж претендуєте на звання журналістів!!)
  а стаття хороша, пізнавальна) ніколи не “попадала”, але ж зарікатись не буду, так шо врахую всі ці фактори) дійсно цікаво) дякую автору!

 • Тарас

  Ми й робимо самі для себе. Звісно, робимо не заради комерція, а для людей. Але коли пишуть: ” людина якій можна дати по вухах за таку верстку, і за таку орфографію.”
  Саме ця стаття від непостійного автора і в нас нема такої люидни, бо така людина просто так працювати не буде. Якщо хтось хоче зайняти місце такої людини – ласкаво просимо!

 • Тільки як би організувати таку роботу. Ви мені поштою будете відправляти статті, чи може спробуємо документи гугла? Взагалі, редакція як я розумію розсіяна по всьому світу. Як ви організували співпрацю?

  Напишіть наприклад статтю, про те, як ви працюєте, і як можна почати працювати з вами, і я постараюсь допомогти чим зможу.

  Бо проект класний, мені подобається. Але ж можна ще краще.

 • Тарас

  Завжди можна краще і не існує певного остаточного ідеала. Ми стараємось – я повторююсь. Так, розкидані по світу. Я напишу вам Е-Мейл і ми все обговоримо. Дякую за цікавість до проекту! приємно.

  Кожен, хто має бажання стати автором, чи допомогти в створенні проекту іншим шляхом – може написати нам на molodiinua@gmail.com

 • Круто було б, якби ще можна було б це обговорення не по темі перенести кудись в нову тему. Назвати статтю “Ваші пропозиції щодо роботи журналу”, і власне лиш чекати на відгуки. І це обговорення туди ж… Якщо звісно wordpress дозволяє. А то бідний автору за критикою і офтопом може бути важко помітити позитивні відгуки.

  P.S. В мене ще місяць сесії, тому багато робити не обіцяю.

 • Тарас

  Ну я найближчими днями хотів додати статтю про життя проекту – там і будуть новини, пропозиції та прохання. Чекайте!

 • Сашко

  Читав раніше, досить цікаво, більше б таких матеріалів.

  Самого затримували(пиво пив у парку), але без свідків, без нічого, вони навіть не бачили як ми його пили, але у відділення повели, на половині дороги дозвонились куди треба, відпустили. Але телефон не завжди допоможе, та і не у всіх є кому дзвонити=(

 • Олег

  И это писал “директор департаменту,нормативно-правового забезпечення та юридичного супроводу Інституту суспільно-політичних досліджень????????????”

  4. Якшо міліціянт запідозрив,що ви щось порушили (а підстави можут бути надумані),відповідно він має право на обшук то не пручайтесь і не намагайтесь втікти, відібрати свої речі силою тощо. Якщо міліціянт щось знайшов не чіпайте це “щось” ні в якому разі!Приклад з практики мого батька. Одного з його підопічних затримали і провели обшук машини. Міліціянт витяг з машини пакетик з білим порошком і хотів під тим, чи іншим приводом змусити взяти в руки цей пакетик підопічного. Підопічний відмовлялвся і це його врятувало бо в пакетику була наркота.

  Право на поверхностный осмотр, а не обыск. Просто так обыск не проводят, а только с разрешения суда. Незнание вами простых вещей, какие должен знать любой юрист наталкивает меня на мысль что вы не директор а школьник. Басни слушаете про пакетик с порошком)))))))))))) У меня вызывает только смех. Учите мат часть)), Саша..

 • Олег Вячеславович

  Для
  Олег :
  Червень 17, 2010 о 00:08

  Хрен редьки не слаще. Если в ходе установки личности при подозрении в совершении правонарушения, либо досмотра личных вещей ( даже в присутствии понятых ), поверхностного осмотра, а особенно после составленного протокола лучше вообще не рыпаться! А то пакетик могут достать не из вашего кармана или рюкзака, а с помощью клизмы. И потом доказывай, что там твоих отпечатков не было! И матчасть там уже не спасет. От того, что простое и банальное обшаривание назовешь обыском ( а это, видимо, писалось для большего понимания темы, не все читающие юристы ) или осмотр досмотром обозвал ( а наш закон практически объединил эти понятия ) на выходе получаем, что лучше всё-таки дополнить чьи то усилия в помощи по самозащите, а не ограничиться пустой критикой.
  И орфография у Саши свидетельствует о том, что в пылу написания статьи он не успел воспользоваться проверкой правописания Word’a. Значит, что от чистого сердца хотел помочь, не убивайте такие желания, подобных людей в обществе и так мало. Лучше помогите им. От этого только лучше станет… Всем.