Як робити покупки в інтернет-магазинах: правила безпеки

інтернет магазин

інтернет магазинПокупки в інтернет-магазинах – зайняття ризиковане, тому що ніяких гарантій на те, що товар виявиться якісним, практично немає. Зате шопінг без виходу з будинку – це захоплююче і зручно, тому саме в інтернет-магазинах сьогодні покупці роблять різні придбання найчастіше.

На щастя, усі права інтернет-покупців нічим не відрізняються від прав відвідувачів звичайних магазинів. Для здійснення вигідної онлайн-покупки слід дотримуватися деякої обережності і мати на увазі наступні нюанси.

1. Перш, ніж почати вивчення асортименту інтернет-магазину, корисно познайомитися із загальною інформацією про продавця, яка зазвичай міститься в розділі “Про нас”. Тут обов’язково має бути вказана юридична адреса компанії, її точна назва. Якщо магазин належить приватній особі, в розділі “Про нас” повинна розміщуватися повна інформація про власника. На сайті також обов’язково мають бути вказані усі дані про ліцензію на здійснення торгівлі. На головній сторіночці магазину зазвичай вказується і час його роботи. Ця інформація іноді може розміщуватися і в інших розділах.

2. У каталозі хорошого інтернет-магазину окрім фотографій товару повинні розміщуватися також і усі дані про нього: його точна назва, кількість одиниць товару на складі, ціна, виготівник, імпортер. Покупцеві повинні також надати точну інформацію про термін дії гарантії, умови оплати і доставки. Якщо усі потрібні відомості є – магазину можна довіряти.

3. При здійсненні замовлення треба обов’язково зберегти усі дані про товар, зробивши фото сторіночки, на якій він розміщений. Ця інформація виручить у разі, якщо виникне необхідність гарантійного ремонту, а також в ситуації, якщо магазин доставить неякісний товар. Перед тим, як затвердити замовлення, треба ознайомитися з інформацією про вибраний товар на сайті виробника, щоб переконатися, що усі дані на обох сайтах співпадають повністю. Якщо виробник стверджує, що в комплекті до мобільного телефону йде зарядний пристрій, а на сайті магазину заявлено, що його треба купувати окремо, від послуг такого магазину краще відмовитися.

4. Зазвичай товари з інтернет-магазину доставляє кур’єр, який повинен показати, як використати пристрій. Треба бути особливо уважним при купівлі складної техніки на зразок ноутбука. Перед оплатою купівлі слід переконатися, що усі параметри приладу співпадають з тими, які вказані в гарантії. Для доставки товарів з США можна використовувати різні сервіси наприклад pesoto.com.ua це дуже зручно.

5. При купівлі техніки продавець повинен видати технічний паспорт товару, оформлений за певним зразком, а також інструкцію. В обов’язковому порядку покупцеві повинні вручити чек і гарантійний талон. Слід мати на увазі, що згідно із законом більшість товарів можна повернути назад в магазин впродовж 14 днів, якщо він зберіг споживчі якості.