Прага Празький град

Прага Празький град

Знайомство з Прагою треба розпочинати з Празького Граду, колишньою королівською резиденції. Зараз тут знаходиться глава чеської держави. Празький град є величезним древнім замком, із-за своїх параметрів занесений в Книгу рекордів Гіннесу. На території граду розташований католицький Собор Святого Віта – зразок класичної готичної архітектури і найголовніша церква країни. Тут варто подивитися каплицю Святого Вацлава з його мощями і коронний зал із скарбами корони богемии.

Старе місто

Празький град сполучений Карловим мостом із Старим містом (Старе Місце). Воно виникло в 9 столітті на місці поселень поблизу ринку на березі Влтави. Тут початок історії сучасної Праги. Багато будівель стоять на древніх фундаментах (ранніх готичних або романських). Найзнаменитішими в Старому місті є Староместская площа і ратуша з астрономічним годинником, який не лише показує час але робить лялькову виставу.

Карлів міст

Карлів міст побудований за наказом короля Карла IV в 1357 році і досі носить його ім’я. Ця найголовніша пам’ятка, мало не символ Праги. Міст побудований з піщанику за проектом архітектора Петра Парлержа. Будували його впродовж 50 років. Довжина моста 516 м, ширина близько 10 м. На початку і кінці моста знаходяться сторожові вежі в готичному стилі. Незвичність мосту надають 30 скульптур історичних осіб Чехії і усіх святих. Пройшовши по мосту пішки, можна дінатись про історію країни в особах.

Мала країна

Недалеко від Старого міста розташований малий квартал (Мала країна) Тут теж багато красивих місць і пам’ятників архітектури. Тут розташований старовинний єврейський квартал. Заселення євреїв Розпочалося з ХI століття. Велика їх роль в історичному і культурному житті Праги. Побудована ними в XIII столітті Староновая синагога є найдревнішою в Європі. Знаменитою пам’яткою є і старе єврейське кладовище. Тут поховані усі євреї, що жили в Празі аж до XVIII століття. Найстаріший надгробок був встановлений в 1439 році.