Як правильно познайомити дитину з нянею

няня

няняБатьки всього світу хочуть нескінченно дарувати дітям любов і ласку. Але сучасний життєвий ритм примушує віддавати справам більше часу, ніж хотілося б. І щоб улюблене чадо завжди було під надійним наглядом, у свій дім доводиться впустити потрібну людину – няню.

Що треба робити і як поводитися батькам, щоб няня стала для дитини хорошою другом?

Як знайти няню – окреме питання, що вимагає ретельного обговорення. Але припустимо, вибір вже зроблений, і тепер необхідно познайомити з нею дитину.

1. Не давіть, пробуйте.

Варто підготуватися до її приходу у будинок як мінімум за день. Говоріть дитині, що завтра прийде тітка, яка з ним гратиме. Дуже важливо створити в його мисленні позитивний образ нової людини.

Якщо перша зустріч пройшла успішно, треба призначити няні пробний робочий день.

2. Будьте поруч.

Знайомство дитини з нянею в перший день – це стрес для обох. Представивши їх один одному, не покидайте межі кімнати, а тим більше квартир. Нехай у дитини буде звичайний буденний день, але тільки у присутності нової людини.

Для няні це теж буде корисно, оскільки вона повинна упізнати особливості догляду саме за цією дитиною, як його умивати, одягати, годувати, грати з ним. У перший день няня підлаштовується під індивідуальність малюка, його звички. Кожна дитина унікальна, з власним характером і поглядом на світ.

У першій половині дня будьте завжди у полі зору малюка, він ні в якому разі не повинен подумати, що його кидають. Пізніше, можна запропонувати йому пограти утрьох і потім непомітно вийти з кімнати і дати можливість няні встановити з ним контакт.

Якщо дитина швидко помітить відсутність батька, не варто дуже засмучуватися. Слід спробувати ще раз залишити їх наодинці трохи пізніше.

3. Не переживайте.

Зайве хвилювання мами може передатися малюкові. І, здавалося б, без всяких причин для тривоги, він капризуватиме, спілкування з нянею ускладниться.

В середньому, на те, щоб дитина звикла до няні, вимагається від тижня до декількох місяців. При цьому у присутності малюка слід відзиватися про неї тільки позитивно. Слова батьків украй важливі для дитини, і навіть якщо йому не сподобалася людина, але він чує про нього позитивну батьківську думку, він може і змінити свою думку на абсолютно протилежну.