Реп-гурт “ПОZА ЕФІРАМИ” висловився проти телебачення як явища

ПОZА ЕФІРАМИ

ПОZА ЕФІРАМИЦими днями у соціальних мережах з’явилася нова пісня київського українськомовного реп-колективу “ПОZА ЕФІРАМИ”, яка вкотре підтвердила ставлення сучасної молоді до політики заповнення ефірного часу вітчизняними телеканалами. Трек із красномовною назвою “Тебе уб’є ТБ” демонструє, що коли подібне “вседозвілля” на телебаченні триватиме і далі, то останнє просто втратить актуальність для молодої, освіченої людини.

За словами учасника гурту Богдана Ковальчука (“Хмари”), те, що показують по телевізору, суперечить самому поняттю телебачення як системи поширення інформації, покликаної насамперед доносити багатогранність реальності до глядача. “Що доносить інформацію? Малахов? “Маргоша”, “Доярка з Хацапетівки” чи ще щось таке? Чи, може, реклама, котра триває хвилин двадцять і низьким рівнем свого виконання просто “виносить мозок” нормальній людині? Мене дуже цікавить, чом би не показати котрийсь документальний фільм. Це і цікаво, і пізнавально. Ан-ні: маємо засилля низькопробного, як правило, російського продукту, спрямованого на… перепрошую, аудиторію ідіотів”, – відзначив Богдан.

Із ним згодний другий вокаліст групи “ПОZА ЕФІРАМИ” Олександр Мельник (“Revolt14”). Він гадає, що політика ТБ спрямована на виховання споживача. “Людина, яка нічого не створює, а лиш користується, не бажаючи покращувати власний інтелектуальний рівень і обмежуючись дурними жартами дешевих гумористичних програм – от ідеальний український глядач ХХІ сторіччя. Всім плювати, що країна котиться на пси без нашої участі, доки ми за “скриньками” обговорюємо, як саме вона туди котиться і з якою швидкістю. А в перервах між кімнатними суперечками нас розважають дешеві серіали, які подібні між собою, мов дві краплі води”, – пояснив Олександр.

Проблема телебачення нині стоїть дуже гостро. Як відомо, проти телереклами алкоголю сьогодні спрямовуються основні зусилля чималої кількості громадських організацій. Так само молодь активно протидіє третьосортному контенту каналів у вигляді масових серіалів і “мильних” фільмів. Натомість пересічний молодий українець не дивиться телевізор узагалі, задовольняючи свої інформаційні потреби за допомогою Інтернету.

Довідка:
“ПОZА ЕФІРАМИ” – київський реп-гурт, заснований Богданом Ковальчуком (“Хмарою”) та Олександром Мельником (“Revolt14”) у вересні 2012-го року. До цього виконавці працювали сольно.
Обидвоє учасників зійшлися на думці, що обличчя українського хіп-хопу слід змінювати, а тому одними з перших відомвилися од надміру простого у виконанні дієслівного римування і використання нецензурної лексики у текстах.
Основна тематика пісень – позитив, віра у краще майбутнє, дружба, родина і кохання як вічні цінності людини, а також гострі соціальні проблеми сучасності. Хлопці виступають проти шкідливих звичок, споживацького способу життя і відтак намагаються поділитися зі своїм слухачем любов’ю до активної життєвої позиції.
Офіційний паблік гурту “ВКонтакті”: http://vk.com/poza_efiramy