Чи потрібно людині читати?

читати

читатиЯ дуже люблю читати, читаю всюди де є можливість: на перерві, в черзі, в маршрутці. Коли я виходжу з дому в моїй сумці завжди є книжка, але моє захоплення книгою багато хто не розуміє. Мене вважають дивною через те, що я краще проведу час за читанням цікавої книжки ніж у соціальних мережах.

На жаль, зараз книга не має такої популярності, як колись. Люди не хочуть читати, вони вважають це пустою тратою часу, особливо це стосується підлітків.Адже вони замість того, щоб прочитати книжку сидять у соціальних мережах. І навіть те, що у школах є такий предмет як література, не збільшує кількість читачів. Багато учнів вважають, що найголовнішим предметом є математика, хімія. Можливо, але вони дуже помиляються, роблячи висновок, що література неважлива. Так, математика нас вчить рахувати, хімія розпізнавати різні хімічні елементи, але література вчить нас бути людиною, і повірте, це найголовніше, чого має навчитися кожен із нас.

Читаючи художню літературу, людина проживає долю головного героя , проходячи з ним весь шлях у цій книжці. Ми вчимося на його помилках, здобуваємо багатий життєвий досвід. Багато письменників і поетів у своїх творах висвітлюють найгірші проблеми нашого життя і описують, як їхні герої з ними справляються. Вони готують нас до дорослого життя, показуючи всі його погані сторони, щоб ми були готові до них і нам було легше приймати складні рішення .Хіба заради цього не варто читати? Письменники облегшують нам життя, але ми не хочемо цього помічати. Книги-це яскраві барви, які можуть розбавити нашу сіру буденність. Так чому ж ми не даємо їй це зробити?

Зараз багато людей не можуть знайти вільну хвилину для читання, бо в них багато роботи, навчання, проблем, але хіба вони не хочуть відволіктись від всього цього ,хоч на деякий час забути про все і про всіх і поринути в чарівний світ літератури?

 •  Чарівний світ кінематографа – простіше.

  • Kravchykviola

   Можливо, але чому ми шукаємо простих шляхів?
   Фільм може упустити багато важливих деталей, якихось приємних дрібничок бо вони не вписуються в сценарій фільму – але як не вписуються? Вони були написані у книзі, отже також важливі, а фільм вибирає тільки основний сюжет.Тим більше  актори не завжди розуміють, які характери мають зіграти – це знає тільки письменник, а також читач, який розвиває свою фантазію. Повір, книга – це єдина річ, яка не дає нашим мозгам здеградувати до кінця. 

 • Sasha

  Та ну, пыдлітки ще й як читають. Проблема у тому, що нема книжок, щоб читати. Молодіжного, написаного молоддю, а не сторічними дідами, які намагаються писати щось молодіжне, взагалі нема. Один Дереш був, та після нього лише 5-6 авторів з’явилися. І це на всю країну!

  • Йож

   Классиков читай. молодіжнго для молодих? і про шо ж це?

   • Viola

    Погоджуюсь із тобою, найголовнішим в літературі є класика – це основа всього, початок  літературного мистецтва, а  книги  написанні “сторічними дідами” є шедеврами літератури, їх будуть пам’ятати ще дуже довго. Так як писали вони тепер не пишуть, В сучасній  літературі не відчувається того духу, волі слова, вони підлаштовані під моду.   

    • йож

     йопама…. ПАЛАМАЙТЕ СВОЇ КОМПЮТЕРИ!!!
     і зрозумієте що книжка то, чи не єдинне, що не дає здуріти або займатись дурнею )))
     Перечитав статтю, думав нова, побачив свій давній комент…туповатий… здивувався, стаття таки актуальна! Автору дякс, хоть щось в цьому журналі радує.

 • Sasha

  Та ну, пыдлітки ще й як читають. Проблема у тому, що нема книжок, щоб читати. Молодіжного, написаного молоддю, а не сторічними дідами, які намагаються писати щось молодіжне, взагалі нема. Один Дереш був, та після нього лише 5-6 авторів з’явилися. І це на всю країну!