Послідовник вуличного митця Бенксі тепер в Умані

Блогер, постійна читачка інтернет-журналу MOLODI та просто файна українська дівчина – Оля-NochniK в черговий раз побувала в Умані. Так-так, це той самий Умань, де всім відома, але, нажаль, вже давно затоптана туристами Софіївка. Це той самий Умань, в який щороку приїздять тисячі хасидів, аби постояти під дощем та отримати очищення від Раббі Нахмана, засновника Брацлавського хасидизму.

Цього разу Умань привернув увагу Олі півтораметровою Мона Лізою з червоною фарбою в руках – «Прекрасний вандалізм»… Останнім часом на вулицях міста все частіше починають з’являтися такі от графіті-малюнки в стилі поп-арт. За останні два роки, хтось, хто підписується просто “РАГ”, залишив понад 40 персонажів на міських будівлях.

На жаль, РАГ  лише послідовник скандально-відомого Бенксі. А розпочалось усе в Британії. Восени 2006 року в декількох лондонських магазинах невідомий на прізвисько Бенксі непомітно замінив диски з альбомом співачки Періс Хілтон на диски з сорокахвилинною піснею свого друга Danger Mouse і власними малюнками.

Завдяки таланту художника і гостро-соціальній тематиці своїх малюнків, Бенксі швидко здобув популярність спершу в Англії, а потім і в усьому світі. Найдивовижніше, що він до цих пір зберігає анонімність і ховається від поліції.

Дружній проект Inspired не так давно опублікував матеріал про кримського поціновувача вуличного мистецтва, котрий підписується ніком Шарік. Думаю, що це не останній приклад якісного вуличного мистецтва в українських містах.

А тепер роботи героя публікації – РАГа