Посередня екзистенція людини

Екзистенція (існування) — центральне поняття екзистенціалізму, унікальна особистісна сутність людини, що втілює в собі духовну, психоемоційну неповторність особи.

Сьогодні нам уже немає що вигадувати і які таємниці розкривати, адже ніщо не приховується і все є дозволеним. Від такого хворобливо-прозорого та дещо ілюзорно-ейфоричного світобачення уява й випльовує дивних істот з різними патологіями.

Головною моральною нагородою для людей є свобода. Свобода від обов’язків, правил,  будь-яких принципів та переконань, свобода від людей. Через перевантажений непотрібною інформацією простір ми втрачаємо почуття вічного, замінюючи його на щось швидкоплинне.

Так, на заміну дружбі прийшла романтика, чи то псевдоромантика. Замість дружніх почуттів ми надаємо перевагу постійній зміні партнерів. А що, так навіть краще: покористувався і викинув. Адже довіряти всього себе одній людині (яку так важко знайти!) набагато складніше, а отже, гірше, старомодніше, обмеженіше, ніж розкриватися перед десятками безіменних лиць. Так, принаймні, кожного разу можна бути іншим.

Ми не хочемо прив’язуватися до людей, але до чогось таки повинні прив’язатися, інакше полетимо в небо, мов повітряні кульки. Але, як правило, летять ті самі люди, предмети, ідеї… Ми скачемо по верхах, тому що боїмося заглянути в середину. Натішилися обгорткою і все, досить. А навіщо більше? І чи є такі, кому треба більше? Ми погрузли по самі підборіддя в цьому болоті перманентного абсурду; дехто час від часу зиркає на зорі, хоча, яка вже ціна  тим зіркам? Поезію грантів української та й світової літератури називаємо «віршиками».

Проблема знецінення мистецтва особливо гостро постала сьогодні. Будь-який прояв прекрасного полишає передові позиції і стає лише приправою до гарячого політичного життя. Сама ж людина, як особистість, як витвір мистецтва втрачає своє значення на світовій арені і стає звичайною посередністю, – однією з натовпу, – що породжує собі подібних…

Цитаты делают нашу речь более яркой и образной. Советуем вам красивые смешные цитаты о любви и жизни от великих людей.