Поради абітурієнтам 2013 від випускника 2012!

Поради абітурієнтам 2013 від випускника 2012!

        

Дорогі мої випускники!Говорю вже як президент, але сподіваюсь ви на мене не образитесь!Залишився останній найзапекліший місяць у школі перед страшенним ЗНО)Пишу так ,бо там була, мед-пиво не пила)Але перейдемо до серйозних справ і я сподіваюсь, що мої нехитрі думки і спогади про той абітурієнтський  2012 допоможуть Вам!Кожен з вас певно має свою мрію: здати ЗНО на 200 кожний ,вступити на бюджет до Києва і бути найкрутішим зі свого оточення після цього!Та перед цим ти повинен пройти колосальний шлях ,щоб отримати пальму першості!

Безумовно, якщо ти хочеш здати ЗНО на відмінно чи близько до цього, ти повинен мати якусь клепку в голові. Якщо ж ти раптово у класі восьмому її втратив ,як то часто буває, не сумуй :все ще можливо виправити!

Правило1:

Підійди до цього випробування, як би тобі складно не було, зі всією відповідальністю. Чітко розумій ,що кожне не виконане домашня завдання потім дорого тобі коштуватиме!Ти визначився з тестами ,тепер ,якщо навіть ти думаєш ,що знаєш все на 100% ,все таки краще найняти собі репетитора, або (як це було у мене) ходити на курси ,які веде твій викладач з обраного предмету!По-перше ,це набагато дешевше репетитора !

А по-друге, курси почасти бувають і ефективнішими, якщо ти (правило№1) ставишся до цього відповідально!

Безумовно ,ти маєш купити підручники чи зошити зі зразками завдань для ЗНО!Це тебе не аби як підготує!Але займатися з цими книжками маєш ти самостійно!

Звісно, як би там не було, не забувай ,що ти ще навчаєшся у школі і твій атестат може зіграти вирішальну роль при вступі!

Якщо бачиш ,що тобі важко себе заставити ,то просто знайди мотивацію, мовляв ти потім собі дякувати будеш. А взагалі ,якщо ти не хочеш готуватися саме до математики чи історії ,подумай ,можливо, тобі потрібно ще раз подумати над своєю майбутньою спеціальністю і зараз ти вибрав щось не те.

Можливо зараз ти думаєш, що мої балачки пусті. Наводжу приклад.

Я здавала 4 тести. Українська мова була моїм профільним предметом, до того ж я просто обожнювала мову і літературу! При чому у мене був золотий викладач)

Я з жовтня місяця ходила на курси при школі ,виконала мабуть з 1000 тестів і написала з 20 творів. При чому

Правило №1 на тесті з української:

Ти напевно знаєш ,що простих завдань там не завжди багато ,і є маса питань на знання правил. Так от,  ці питання на правила ,навіть якщо ти його знаєш ,можуть вивести тебе на неправильну відповідь. Натомість знання літ-ри є абсолютно точним і якщо Тичина написав “Арфами ,арфами” то це ніяк не може бути Симоненко.Тому література може тебе врятувати якщо ти:

Читав усі тексти ,учив усі вірші і знав їх авторів. Тобто любив предмет ,як банально це б не звучало)До чого я веду: систематично займаючись рік на курсах і уроках + читаючи все у 9-11 класі , я здала українську на 192 бали!

А історію України, яку мені було трохи ліньки повторювати постійно і я не ходила до репетитора на 176 балів.

То ж і дивись зі свого ставлення до предмета до чого це може привести!

Попереджаю:Якщо у твоїх мізках хоча б щось з предмету є ,те що не знаєш не вгадаєш!Перевірено!

Правило №2: вступ!

Якщо ти здав тести на 160-170 і твій бал тебе не влаштовує:

НІКОЛИ НЕ РІВНЯЙСЯ НА ЯКУСЬ ПОДРУГУ КАТЮ У ЯКОЇ УСІ 190-200!

Бо тоді діло пропаще!У будь-якому разі подавай туди, куди хотів!Не думай, що це кінець і не йди у бурсу!Здаєш у той Виш ,де багато бюджетних місць на твоїй чи близько твоїх спеціальностей!Повір, не все втрачено!До того ж у цьому році менше абітурієнтів ніж минулого!Скажу по секрету, і у минулому році був недобір!

Коли подаєш документи

Правило №3

: ніколи, чуєш ніколи, не підписуй одразу при подачі документів заяву на контрактну форсу навчання!Я знаю надзвичайно багато людей, які зробивши це ,навчаються на контракті, а випускники, які мали менше балів ніж у них ,вчаться на

Бюджеті! Тому які б малі бали ти не мав ,завжди сподівайся на удачу ,навіть якщо вона втрачена!Безумовно ,постійно слідкуй за рейтинговими списками і куди тебе покликали на бюджет першим, туди і здавай документи!Не чекай пропозиції від омріяного ВУЗу! Її може і не бути і ти підеш на контракт ,а міг би навчатись хай не там ,але на бюджеті! Бо були випадки ,коли медалісти через свою очікуваність залишалися ні з чим!

Тепер зупинюсь на такій штуці як творчий конкурс

Правило №4: якщо творчий конкурс!

Я знаю ,що багато з вас хочуть стати (візьму свій випадок) журналістами! Ви активно мрієте про це ,пишете статті і уявляєте себе у промінчиках слави. Спочатку переживіть творчий конкурс! Абітурієнт-журналіст напевно знає, що бюджет на цю спеціальність дуже і дуже малий( в основному 15-20) ,рідко 50 -75 ,це коли бажаючих тисяча. Коли я вступала на журналістику Донецького Національного Університету у минулому році mбюджету було 20. Зазвичай тут або один або 2 етапи, при чому абсолютно рівноцінно, що конкурс, що твої бали рахуються. Та не буду розповідати детально, якщо ви попросите розповім у наступному пості) Скажу тільки що зараз у моєму університеті 100 журналістів на 1 курсі з 300 бажаючих ,з них 20 бюджетників, з них 5 пільговиків. Потрапити дуже складно! Особисто мені навіть при 2 етапі конкурсу ,отримавши 191 бал ,не вистачило 2 бюджетних місця.

І тут правило №5

: Якщо ти не вступаєш на ту спеціальність про яку мрієш, не вимінюй її на цілком протилежну! Якщо ти актриса ,тобі нічого робити у фізиці, а якщо журналіст у гірничій справі!

Так зробила і я! Я подала документи у той же університет на спеціальність:Філолог українська мова і література ,звідки усі бігли на журналістів, а бюджету там аж 55!

Зараз я студент ДонНУ  ,бюджетної форми, український філолог. Так, перший місяць я жалкувала за журналістикою ,але потім зрозуміла, що ,по-перше, ми вчимо в основному те саме

Журналістів у нас пів факультету, а по всій Україні, а за 5 років! Ти вийдеш вузьким спеціалістом! А я після філфаку можу працювати за 8 напрямами, з яких 4 журналістських!

Але безумовно, я не вмовляю тебе не йти на журфак ,якщо ти цього хочеш! Це я говорю для тих ,хто можливо туди не вступить. Це стосується  усіх: існують взаємо замінювані спеціальності і кожен знайде альтернативу. Наприклад я задоволена своїм вибором.

Якщо тобі цікаво, скажу, що на українського філолога я вступила на бюджет з 727 балами, останній бюджетник має 687 балів. Тож я так само коли вступала думала, що 727 мало, але українська мова forever!

Тому я впевнена у тебе все вийде!

Головне працювай наполегливо, йди до мети усе прорахуй і не прогав свій шанс! Бажаю усім на 200 кожен тест ,і атестат на 200, омріяна спеціальність ,Київ( якщо хочеш) ,бюжет!

Сподіваюсь була вам корисна!Напишіть мені про це!Ніка

Я студентка філологічного факультету Донецького Національного Університету.Майбутній український філолог ,але у вільний час займаюсь журналістикою і мрію стати редактором чи ді-джеєм на радіо..Люблю музику та моду ,про що і активно пишу.Веду свій блог та мрію створити власний журнал.