“Понесені вітром” – жіночий роман на усі часи

Понесені вітром

Понесені вітромЄ у світовій літературі особливий жанр – “жіночий роман”. Він вийшов на літературну арену в періоди становлення жінок. Письменниці, що представляють цей напрям, частенько представлялися чоловіками, брали чоловічі псевдоніми або просто усе життя боролися з несправедливістю “світу чоловіків”. Це були Жорж Санд, Эмілі і Шарлота Бронте, Джейн Остін і інші.

Але світовий бестселер, який читає не одно покоління жінок, написала Маргарет Мітчелл, і це – “Понесені вітром”. Зараз правда уподобання дещо змінилися і шалено популярною є інша книга http://readly.ru/book/3321/ – так це 50 відтінків сірого.

Однак, повернемося до класики. Зворушлива історія про любов, химерно перемішана з історією країни, з історією війни, – це як “Війна і мир” в мініатюрі. Правдиво показані не лише переживання героїв, але і героїчні подвиги, сказано про битви, але особлива увага приділена тилу.

Скарлетт О’Хара – зеленоока вертихвістка, що закохує в себе усіх молодих людей свого оточення, хоче отримати “місяць з неба”, закохуючись в самого недоступного жениха графства, в Ешлі Уілкса. І, поки дівчина ганяється за недосяжним, вона пропускає найголовнішу людину свого життя, Ретта Батлера, і їх відносить один від одного вітром розчарувань і образ.

Незважаючи на воєнні події, роман є жіночим не лише за лінію любові, але і тому, що в романі барвисто описані наряди і бали того часу. Традиції старого півдня, що створюють неповторний характер цих місць. Безумовно, “Понесені вітром” – кращий з черги жіночих романів, про це говорить його популярність упродовж багатьох років і безліч екранізацій.