Помріймо хвилинку

Августо Курі — літературний феномен Бразилії, що власними романами піднявся на один рівень із Пауло Коельо. Автор 4-ьох книг із психологічним заглибленням, а якщо брати до уваги усі книги автора, то таких налічується 22! Книги Августо Курі публікуються у 50-ти країнах світу, при тому займають найвищі сходинки у різноманітних книжкових рейтингах. Кажуть, його у свій час читали навіть футболісти збірної Бразилії!

Цитуючи автора, можна сказати, що одні книги грунтуються на логічних зв’язках, а інші — на емоційних. Щодо “Продавця мрій”, то в ньому ідеально співіснують обидва джерела. Над створенням даного роману Августо Курі працював не один рік: жанр щоразу змінювався, долаючи шлях від драми до сатири, від сатири — до трагедії. Та й у самого автора виникало багато запитань впродовж роботи над “Продавцем мрій”.

Головним героєм книги є надзвичайно сміливий чоловік, який не боїться ані ризику, ані людських насмішок, ані смерті. Його місія полягає в тому, щоб змінити спосіб людського мислення і “нести світло туди, де панує темрява”. Побачивши якось, що один божевільний хоче стрибнути із даху багатоповерхівки, наш герой вирішує зберегти життя цього бідолахи і довести йому, що існують причини для того, щоб жити навіть тоді, коли все втрачено. У самогубця з’явилась мрія — нове життя. Продавець мрій побував усюди: у банківських установах, будинках моди, публічних площах і навіть на похоронах. Важливо те, що де б він не з’явився, усюди його чекали оплески і слава. Проте у мить, коли слава досягла свого піку, виявляється, що наш герой зовсім не той, за кого себе видавав…

У романі тісно переплітаються почуття любові до ближнього і жага помсти, прагнення допомогти і викриття зради. Такі поняття як “людина” і “система” постають у дещо нових інтерпретаціях. Аламання стереотипів, народження людини, що здатна мислити правильно, мирні способи боротьби з конкуренцією і людське вміння прощати — усе це гармонійно співіснує на сторінках роману, який таки змушує замислитись над запитанням: “ Живемо, щоб їсти чи їмо, що жити?”. Отож, якщо у тебе є мрія, але ти не знаєш, яким шляхом до неї дістатись, то “Продавець мрій” вкаже тобі напрямок.

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.