Як поміняти вимикач

поміняти вимикач

поміняти вимикачЗамінити старий вимикач новим можна без особливих проблем. Головне, щоб була можливість на якийсь час знеструмити приміщення. Якщо така можливість є, жодних особливих проблем в процесі виникнути не може. Конструкція вимикача дуже проста, а розробники зазвичай добре продумують все до дрібниць, у тому числі піклуючись про простий монтаж. Отже, як встановити новий вимикач замість старого?

Відразу ж слід знеструмити приміщення. Тільки після цього допускається працювати з електрикою. Причому треба обов’язково перевірити, чи дійсно вимикач знеструмлений, оскільки іноді трапляється, що один з дротів, який відповідає за фазу йде окремо від електрощита і не може бути відключений.

Отже, звичайний вимикач має просту конструкцію. Вимикачі нового типу мають великі кнопки, які заразом є захисною панеллю. Щоб дістатися до середини вимикача, ці кнопки підчіплюють викруткою або ножем і “відривають” їх. Кнопки ніяк не прикручені, вони триматися на вимикачі за допомогою простого замку-клямки. Тому такі кнопки легко встановлювати і демонтувати.

Вимикачі старого типу мають невеликі кнопки і захисну панель, яка прикручена до самого вимикача одним гвинтом по центру. В цьому випадку треба викрутити гвинт і зняти панель.

Далі на усіх типах вимикачів можна виявити два гвинти, які затискають вимикач в коробці свого роду “лапками”. Ці гвинти повністю викручувати немає необхідності. Після послаблення, вимикач можна буде без зусиль вийняти з коробки.

Тепер треба звернути увагу на зворотну сторону вимикача, куди підключені дроти живлення. Вони затиснуті гвинтами до клем. Гвинти можна повністю викрутити, після чого старий вимикач буде повністю демонтований. Як видно, нічого складного в цій роботі немає, і з нею може впоратися будь-який любитель. Поставити на місце новий вимикач не складніше. Потрібно повторити усі наведені вище кроки тільки в іншому порядку.

Тобто спочатку підключають дроти до клем нового вимикача. Потім його встановлюють всередину монтажної пластикової коробки і притискують “лапки” гвинтами. І врешті-решт, на спеціальні замки-клямки кріплять кнопки.

Іноді вимикачі можуть мати ще і ущільнюючу рамочку. Вона встановлюється в саму останню чергу шляхом простого замикання. Тобто рамочка встановлюється на своє місце, після чого на неї треба злегка натиснути. Станеться ледве помітне клацання, і заміну вимикача можна буде вважати повністю виконаною.

P.S. Если выключатель сломался в самый неподходящий момент, а ближайший магазин достаточно далеко, тогда пригодятся выключатели оптом или в розницу, которые легко заказать через глобальную паутину. Выбираете только нужный вам тип включателя.