Польська мова і його основи вивчення

Польська мова

Польська моваПольська мова – це одна з багатьох європейських мов, яка входить до складу чотирнадцяти слов’янських мов індоєвропейської сім’ї. Польська більше схожа на фонетичну мову, тому що вона трохи відрізняється своєю вимовою від правопису. І вимова в основному впорядкована і дотримується певних правил. Можна сказати, що польська мова дуже схожа на словацьку і чеську мови.

Польська мова майже рідна багатьом людям з різних країн світу. Є одна особливість цієї мови – це те, що наголос у багатьох словах ставиться на передостанній склад.

У середньовіччі в основному католицьке духовенство розвивало польську літературну мову. Його священики здійснювали переклад різних текстів по релігії з латині на польський. З шістнадцятого століття ця мова починає поширюватися серед дворянського стану і буржуазії. А ось польська мова сучасного народу з’явилася дещо пізніше, за основу якої був узятий діалект, поширений у той час в Познані.

У багатьох сучасних людей, які приступають до вивчення польської мови, чомусь з’являється страх перед граматикою, хоча, насправді, її можна розмістити всього на декількох сторіночках. Сама граматика польської мови – це різні формули, а також практично усі частини мови у відмінах і часах.

Звичайно, польську мову вивчати можна, і навіть треба, тому що сьогодні знання цієї мови украй потрібне тим, хто хоче влаштуватися на роботу в Польщі. А також для тих, хто планує вчитися у вищих учбових внз Польщі. Володіння вільною розмовною польською мовою може знадобитися бізнесменам, провідні переговори з польськими партнерами, юридичним особам, а також студентам-абітурієнтам для грамотного листа.

У вивченні польської мови обов’язково необхідно враховувати принцип частотності слів. До основних слів частотного списку відносяться 235 слів польської мови, а вони покривають практично велику половину тексту. Учити спочатку потрібно тільки часто вживані слова, а інші можна вивчити поступово, підвищуючи свій професіоналізм.

На початку вивчення необхідно знайти частотний список польських слів. А серед найефективніших вправ по вивченню польської мови – це вправи по зворотному перекладу текстів. Вони також є розмовною практикою.

P.S. Современные технологии позволяют использовать передовые методы в изучении языков. Так, например, возможно изучение польского языка онлайн с помощью скайпа. Центр образования UniverPL предлагает соответствующий курс обучения на 4 месяца.