«ПоKONTAчимо?» або вконтакті для чайників

«Без їжі можна прожити кілька тижнів. Без води — кілька днів. А скільки проживеш ти без “vkontakte.ru”?”, – не знаю чи належить комусь цей вислів, тому присвоюю його собі. “Контакт” б’є рекорди у двох номінаціях – “Найпопулярніша інтернет-мережа” і “Найкращий спосіб вбити час”. Спробую розповісти про “контакт” тим, хто про нього досі не чув.

Пункт 1. Обліковий запис.

Так, переважно, на дисплеї з’являють справжні ім’я та прізвище людини, але , як вважає сучасна молодь, то вже “не в моді”. Саме тому значна частина користувачів мережі перейменовується у наступне:
кИцЮнЯ
мАнЮня
шОкОлАдКа
сИмПаТюЛя
нЮня
лЮлІчКа
пУлІчКа
сМаКоТуЛіЧкА

Існує і багато інших, тож список можна продовжувати. Причини такої зміни імені невідомі: чи то спосіб привернути увагу чи навпаки.

Пункт 2. Фотографія.

З фотографіями складніше, бо ж гарна картинка — обличчя твоєї сторінки. Фото бувають різні. Одні полюбляють колір, інші — чорно-білий ефект, але об’єднує їх те, що все це “редагується” на тих же інтернет-ресурсах. Тому на “чудових” фотокартках користувачів частенько можна прочитати:
я влюбилась!
I love my baby!
I love rap!
I love NY!
Сладкая штучка!
Я — вредина!
Я жду тебя!
Я устала от одиночества!
D&G та інші бренди.

Забула сказати, що під власним фото обов’язково повинна розміститись знимка когось із відомих зірок, модний автомобіль, випивка чи сигарета.

Пункт 3. Інформація про користувача.

Тут “вирулюють” ті, у кого фантазія більша.

Сімейний стан. Якщо тобі 13, то ОБОВ’ЯЗКОВО повинно писати, що ти у активному пошуці! Дійсно, якщо до 14-ти ти не знайдеш своєї половинки у “контакті”, то життя пройшло марно.

У рядку “діяльність” майже завжди стоїть прочерк, бо людям соромно визнати, що основним видом їхньої діяльності є трата часу в інтернеті.

Улюблена музика. Звісно, можна написати перелік тих напрямів, яким віддаєш перевагу, але народ вважає інакше, тому у цьому пункті міститься 79 назв колективів і 123 російських виконавці ( половина з них випустила лише одну пісню).

Найлегше писати про улюблені книги, бо переважно цей рядок пустий.

Улюблені цитати. Проналізувавши сторінки користувачів, можу сказати впевнено, що рекорд серед дівчат 12 — 16 років побило таке сполучення слів:
“Я такая,как есть, я не буду другой, я такая, как есть,я останусь такой…”

Пункт 4. Альбоми.

Так-так-так! Нарешті ми дійшли до цього! Складається враження, що чим більше у тебе на сторінці альбомів з фотографіями, тим вищим ти стаєш в очах тих, хто переглядає твій профіль! Назви альбомів інколи вражають, але переважно все пишеться так:
“ЯЯЯЯЯЯ”
“Только я!”
“Моя сім’я”
“Моя віртуальна сім’я»
«Мої друзі”
“Мої роботи”
“Мої манюні”
“Мої хороші”
“Мої найкращі”
“Моє життя” ( дивно =) )
“Одного дня”
“Одного вечора” і т.д.

Фотографії фотографіями, але куди смішніше читати коментарі. Знову ж таки, ось кілька фраз, що лідирують:
“афігенне фото))))))” ( де ж ви там фіг бачите?)
“бомба))))” ( ховатись?)
“дуже круто))))”( прямо як яйця?)
“дуже класно)))”( о, так)
“супер))))” ( а що тут скажеш?)
“так мило))))” ( а де мило?)
“я просто тащусь” (шкода тебе)

Не зрозуміла лише одного: для чого після таких розумних слів постійно ставити кілька дужок? Отже, за позитивними емоціями заходити варто в альбоми своїх друзів.

Пункт 5. Стіна.

Стіна — то не така, цегляна, а звичайна із записами. На стіні друга можна помістити пісеньку, відео, графіті чи звичайний текст. Найпопулярнішими вважають картинки, складені знаками і прохання під ними “Відішли це 10ти друзям, бо…”. Є такі, що таки розсилають.

Друге місце займають графіті із написами: “ава бомба”, “ава класна”, “прЕвЕт”, “як діла?”, “шо робиш?”.

Ну, а на почесній третій сходинці, звісно, пісні найпопулярніших російських артистів із проханням надіслати у відповідь пісню, яка нагадує тобі про “мене”.

Пункт 6. Статус.

Статус “vkontakte” може розповісти усі подробиці із життя людини, на чиїй сторінці він знаходиться! Вигадали його для того, щоб не давати одному банальних питань, на зразок “як справи?”. Ось десятка най-най-най статусів, що потрапили мені на очі під час аналізу:
“життя фуфло” ( дійсно, це єдине, про що ти думаєш)

“…………………” ( це про тих, кому нічого сказати, та все ж хочуть щоб їх запитали:”чого в тебе такий статус сумний?”)

“вчора було класно, а сьогодні болить голова” ( так, про це мають знати всі!)

“Запомни друг мой,ради Бога,что жызнь одна,а девок много….” ( це велика філософія!)

“Брат может не быть другом, но друг – всегда брат.” ( на аватарці у такого користувача обов’язково має писати “Ми — бригада!”.

“Я приймаю участь у конкурсі! Голосуйте за мене! Це не спам!” ( усі дружно взяли та й проголосували)

“((((!!!!!)))” ( розкодувала таки: 4 сумні смайли, 5 знаків оклику, 3 веселі смайли — ПЛАЧУ, КРИЧУ, СМІЮСЬ!)

“А Я ТАКА ЩАСЛИВА!!!!!!!!!Тьху-тьху-тьху)))))” ( а що тут скажеш — мило).

“Быть одной — это лучше, чем с кем попало” ( особливо кумедно це дивиться у статусі 13-річної дівчинки)

“??????????” ( без слів, зате все зрозуміло).

Коли робочий день добігає кінця, то не вистачає часу і сил ані на друзів, ані на пиво, але подивитись “що там вконтакті” – святий обов’язок кожного. І яким би примітивним не здавалось тобі спілкування у мережі, зайшовши туди — вийти важко. Головне розібратись із дозами, бо, як то кажуть, що забагато, то не здорово!

Ваша Ю.