Покоління розумніших

Не так багато часу пройшло після оголошення конкурсу, а у нас уже є перша стаття. Для вашої зручності усі статі будуть відображатися у правій колонці в пункті «Конкурс». Гарного читання!

Я працюю в невеличкому тур. агентстві, нас усього декілька чоловік. Мій керівник – теж жінка, і нещодавно вона мене покликала у свій кабінет, і каже:

– Допоможи мені вкласти файл в електронний лист.

Не знаю, як вона це робила раніше і чому зараз їй це не вдалося, але мені довелося пояснювати їй, що от тут кнопка є, натискаєте її, а потім обираєте бажаний файл і відправляєте. Більше того, довелося ще показати:

– От тут намальована для нагадування скріпка, начебто Ви берете ще якийсь документ і прикріпляєте його до вашого листа.

Коли я поверталася від неї на своє робоче місце, я піймала на себе думці, що вже роздратована такими проханнями.

В той же вечір я зустрілася із своїми друзями. Ми стали спілкуватися, і я теж поділилася своєю новиною. Як не дивно, але деякі мої друзі зі мною погодилися:

– В мене шеф не вміє переводити дзвінок у режим “вібро”. Навіть на нараді ми всі чекаємо поки його мобільний із голосною класичною мелодією Моцарта замовкне. Спочатку я думала йому розповісти, що можна вирішити проблему іншим шляхом, але вирішила – не мені ж його вчити. Та й соромно йому б тоді стало, не тільки перед усіма, але й переді мною в першу чергу. Але чим далі я сиділа і слухала цю мелодію, тим більше я розуміла, яким ідіотом він виглядає.

– Мій бос нещодавно мене покликав, не розуміючи, чому його листи повертаються назад до його електронної поштової скриньки. Виявилося, він до всіх електронних адрес дописував www, на кшталт www.taras@blog.com.

Напевно, що таких випадків зараз відбувається все менше і менше. Але вони досі мають місце, і досить дивно розуміти, що та сама людина, яка наказує тобі приходити вчасно на роботу, потім питає в тебе поради по комп’ютерам. Я уявляю, якими освіченими керівниками ми станемо через 10-15 років, якщо вже зараз вміємо систематизувати інформацію на Facebook (ну або Вконтакті, але там це ще не досить гарно імплементовано) і перехоплювати найактуальніші новини через RSS. А нашими асистентами будуть наші діти, які ще майже з ясель почали писати в Twitter.

Декілька днів потому керівниця підійшла до мене і попросила перевірити деяку інформацію на нашому сайті. Поки я майже на автоматі логінилася на сайт, шеф розпитувала мене про проведені вихідні. Тут на моніторі з*явилося віконце з нагадуванням, що пора встановити оновлення. Я погодилася, потім клацнула ще декілька кнопок на звичних віконцях, і раптово зник Інтернет. Врешті-решт, я подзвонила нашому сисадміну, і він порадив мені перезавантажитися. Тоді керівниця спитала мене:

– Воно все таке складне, правда?

Юлія Барановська

 • В кожного покоління свої іграшки? :)

 • Юлечко, вітаю з дебютом! Стаття цікава і повчальна=) пояснюється це тим, що люди поважного віку і досі не можуть звикнути до комп”ютеризації. а скільки радості у них, коли оте маленьке диво – мобільник – розривається від нежданного дзвінка. Але пропоную таки давати дорогу молодим – вони більш пристосовані до сучасних умов.

 • Антін

  Не дивлячись на те, що це перша стаття у списку конкурсних – дуже достойна.
  В мене було щось схоже у школі, коли у фізика, який вирішив долучитися до технологій і продемонструвати деякі досліди через віртуальну модель, постійно з*являлись якісь баги чи ще щось.

  В цілому мені здається, що от кажуть, що за сто років нашого розвитку ми стали засвоювати в купу раз більше інформації ніж раніше, то так і тут. Нове покоління просто більш адаптованіше, а старому нічого не залишається, окрім двох варіантів – або переналаштовувати свій мозок або йти на відпочинок. ІМХО.

 • Maskrov

  Було б бажання можна розібраись в усьому!
  А молоді просто це все більш цікавіше.

 • Коля

  Да ми деградуємо, але всеж НАЙРОЗУМНІШІ. І це стосується молоді всього світу, особливо американської!
  В компютерах вони розумні, а от в інших сферах не дуже!

 • >> В компютерах вони розумні, а от в інших сферах не дуже!

  Як це? )) Можливо бути розумним не кожен хоче, але ті що хочуть – дуже таки розумні. Порівняйте кількість Нобелівських премій в Америці і СНГ.

 • Коля

  Я маю на увазі загальний рівень знань!

 • Не треба робити висновки про Америку, наслухавшись пана Задорнова :) Тому що це досить влучно характеризує “спеціаліста” по американській молоді. Який навіть свою думку висловити не може адекватно.