Що почитати влітку?

почитати вліткуЗовсім скоро літо. Так-так, саме те літо, яке всі чекають! А деякі взагалі зачекалися і ледь витримують сірі будні. Вже зовсім-зовсім скоро школярі покинуть свої парти і почнуть насолоджуватися своїм швидкоплинним дитинством, а за вікном знову чутимуться веселі крики. Це буде особливе літо для кожного з нас, наповнене різноколяровими емоціями та незабутніми враженнями, адже воно просто не може бути інакшим! І ми навіть не помітимо з якою швидкістю пролетять останні дні весни, які теж, обов’язково будуть прекрасними!

Літо… Скільки ж вільного часу! Я впевнена, що у кожного з вас він уже розпланований чи розпланується, але все ж таки я насмілюсь нагадати вам про…книжки! Для мене літо, не зважаючи на багато-багато всякої всячини в додачу, час, коли я можу читати і читаю трішки більше. І чомусь мені здається, що не для одної мене. Навіть якщо день розпланований з самого ранечку до пізнього вечору, все-таки знайдеться приємна хвилинка перед сном чи за чашечкою кави, щоб перенестись у неймовірний світ, створений книжкою і фантазією. Тому я й вирішила скласти перелік зовсім різних книжок, прочитавши які, ви не пожалкуєте. Ну принаймні я не пожалкувала.

Цвинтар домашніх улюбленцівПочну з книжки, яка в моїй пам’яті ще досить свіжа і яка вас трішечки шокує, це “Цвинтар домашніх улюбленців” Стівена Кінга. Це книга про смерть і воскресіння з мертвих. Можливо вона надто похмура для весняного чи літнього настрою, але чомусь, коли ми дивимося фільми жахів з друзями, нас це не зупиняє, адже це добряче збадьорує та додає адреналіну. Цю книжку можливо навіть краще читати зараз, особливо якщо ви дуже вже нудьгуєте в очікуванні літа, оскільки захоплюючий сюжет, від якого просто неможливо відірватись, зніме її як рукою. Любителі жахів оцінять той холодок всередині, який з’являється, коли ви читаєте її, для всіх інших, у всякому разі, це буде корисним досвідом, адже “Цвинтар…” – це класика жанру. Але найважливіше те, що це не просто якась низькосортна “страшилка”, це книга у якій піднімаються важливі філософські питання, велика увага приділяється психології людини, її внутрішньому світу. Прочитайте цю книгу і ви відкриєте для себе багато чого нового і цікавого! І ще одна маленька порада: найкращий ефект від прочитаного ви отримаєте, читаючи “Цвинтар…” перед сном, а якщо ви надаєте перевагу електронному варіанту, то не забудьте ще й виключити світло.

Помаранчева дівчинкаНаступна книга, яку я хочу вам порадити – це “Помаранчева дівчинка” Юстейна Ґордера. В цій книзі розповідається дуже приємна, зворушлива історія кохання, яка змушена була трагічно перерватися. Вона переповнена теплими почуттями, романтизмом, божевільними здогадками та ідеями закоханого юнака, якоюсь сумною меланхолією та глибоким змістом. Ця історія виринає з минулого, захоплюючи з собою частинку того, кого уже немає і навіюючи приємний запах помаранч. Вона точно не залишить нікого байдужим і змусить вас замислитись над важливими питаннями.

Пастка для ПопелюшкиВи любите детективи? Якщо так, то наступна книжка саме для вас, адже це одни із найгеніальніших детективів, які я коли-небуть читала! І це “Пастка для Попелюшки” Себастьяна Жапрізо. Непередбачувана і незвичайна книга, яка зачаровує і затягує з перших рядків. Вона оповідає про дівчину, яка після пожежі втратила пам’ять і веде болісні пошуки себе, але хто ж вона? Злочинниця чи жертва?  Яке її справжнє ім’я? Що насправді сталося в той роковий день пожежі? Відповіді на ці та багато інших запитань ви знайдете прочитавши цю книжку і я майже впевнена, що вони вас добряче здивують.

Убити пересмішникаНаступну книжку ви всі напевно знаєте, адже це класика сучасної літератури. Розповідь ведеться від імені маленької дівчинки, її устами розкриваються серйозні теми дорослішання, становлення характеру, відповідальності, доброти, мужності, людяності, міжрасових стосунків. Письменниця зображує шлях становлення людини, формування тих понять і уявлень, які визначають саму її сутність, прості істини життя. А ще вона дала цьому роману чудову назву, яка під кінець роману переростає  до рівня притчі. Ну що здогадалися? Звичайно це геніальне творіння Гарпер Лі “Убити пересмішника”. Цю книгу безумовно варто прочитати всім, варто відчути те тепло, ту доброту, які вклала у неї письменниця.

451 градус за Фаренгейтом“Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад – не читати їх.” “451 градус за Фаренгейтом” Рей Бредбері. Це короткий геніальний роман, класика сучасної наукової фантастики, який дивовижним способом умістив у собі неймовірно глибокий сенс, цікавий сюжет, показав переродження душі. У романі зображене майбутнє споживацьке, бездуховне суспільство, яке не цікавить нічого крім розваг, яке спалює книжки, убиває один одного, втратило найцінніщі цінності. Найстрашніше те, що в тому суспільстві є так багато спільних рис із сучасними людьми. Письменник ніби застерігає нас від такого майбутнього, показує його ницість, пустоту та беззмістовність. Цю книгу мусить прочитати кожен, вона не відбире у вас багато часу, давши вам багато чого натомість.

Великий Гетсбі“Мій роман про те, як витрачаються ілюзії, які надають світу таку барвистість, що, випробувавши цю магію, людина стає байдужою до поняття про істинне і фальшиве.” Френсіс Скотт Фіцджеральд. Так висловився про свій найвідоміший роман “Великий Гетсбі” видатний американський письменник. Безумовно ніхто не зможе сказати краще творця про його творіння. Тому лише додам, що цю книгу дійсно варто прочитати, недарма вона давно вже в усіх на вустах. Не поспішайте переглядати фільм. Спробуйте відчути ту джазовість і ті переживання, які вклав у неї автор.

Гордість і упередженістьІ на сам кінець пораджу вам книгу, від якої віє такою ж теплотою і ніжністю, як і від самого літа. І це “Гордість і упередженість” Джейн Остін. Ця книга є класикою світової літератури. Вона занурить вас у атмосферу початку 19 століття, з його затишком та вишуканістю. У ній розповідається про ненависть і непорозуміння, які переростуть у тепле й ніжне почуття. Вона розповість вам історію кохання, високого і чистого кохання. Ця книга переповнена роздумами, переживаннями та світлими почуттями. Читаючи її, те світло, тепло і легкість поселяються у вашій душі, і хочеться жити і радіти, кохати, посміхатися, вірити у прекрасне! Це один із найкращих класичних творів, який залишить світлий відбиток у вашому серці.

Читайте, дізнавайтесь щось нове, радійте життю! Чудового вам літа!