Як почистити матрац

Чищення матраца

Чищення матрацаЗазвичай до чищення матраца прибігають раз на рік під час генерального прибирання. В процесі роботи відбувається видалення пилу і просушування виробу. Але, в окремих випадках, коли на ліжку тривалий час знаходилася хвора людина або діти забруднили його більше, ніж зазвичай, необхідно вживати кардинальні заходи по очищенню матраца.

Чищення матраца

Прибираючи в квартирі, матрац пилососять від пилу. Хоча такого прибирання для нього недостатньо. Оптимальним варіантом стане очищення парою, яке здатне боротися з мікробами і шкідливими пиловими кліщами, що викликають алергію.

Позбавляємося від плям

Присутні на поверхні виробу плями жирового характеру, можна видалити, скориставшись нашатирним спиртом (підійде і етиловий спирт). Якщо походження плями незрозуміло, його можна спробувати відчистити з розпилювача розчином з води і миючого знежирюючого засобу. Після процедури, пляму прикривають серветкою. При необхідності серветку змінюють. Важливо не розтирати пляму ганчіркою, інакше забруднення збільшитися і прибрати його буде неможливо.

Позбавляємося від плісняви

Виявивши на матраці плісняву, треба терміново винести його на свіже повітря і просушити. Після просушування, виріб протирають оцтовим розчином. Цей засіб прекрасно справляється з неприємними запахами, що вбралися в процесі експлуатації у виріб. Єдиним профілактичним заходом, який допомагає уникнути пилових кліщів, – є прасування білизни. При дії на білизну високими температурами, личинки кліщів (якщо такі є) гинуть, не даючи можливості їм розвинутися. Якщо ваш матрац занадто старий, то краще замінити його – тут є гарні варіанти на будь-який смак.

Жахливі криваві плями

У разі, якщо на матраці виявилися плями крові, треба діяти негайно. Інакше, позбавитися від них буде досить складно. Але, скориставшись правильними порадами, існує вірогідність їх видалення з поверхні матраца.

  • Для свіжих плям крові підійде тільки холодна вода, якою можна обробити забруднену тканину.
  • Можна застосувати звичайне господарське мило. Зволоживши стару зубну щітку, потріть нею мило, а потім обробіть забруднені місця. Вологою ганчірочкою акуратно промокайте намилену ділянку. Залишки вологи прибираємо чистою серветкою.
  • Одним з перевірених засобів, які відмінно очищають плями крові, є сольовий розчин. Для його приготування треба узяти пульверизатор, налити туди води, в якій заздалегідь розчинена велика ложка солі. Пляшку треба трохи потрясти, щоб кристали солі, які не встигли розчинитися, розчинилися повністю. На брудні плями треба розпорошити розчин і залишити на півгодини. Залишки вологи промокають серветкою. Таким чином, можна поступити і з содовим розчином.
  • Усохлі криваві плями виводять за допомогою перекису водню. На пляму наливають невелику кількість засобу. Забруднена ділянка починає пінитися. Піну важливо відразу збирати губкою.

Прибираємо плями сечі

  • Сеча має властивість залишати неприємний запах, від якого складно позбавитися. Свіжі плями прибирають за допомогою мильного розчину, який наносять на потрібну ділянку і протирають вологою тканинною серветкою.
  • Позбавитися від забруднення можна за допомогою наступного складу. Лимонний сік, змішаний з сіллю наносять на пляму і залишають на пару годин. Залишки суміші прибирають вологою ганчірочкою.
  • Але якщо запах залишився, усунути його можуть поглиначі запаху, які продаються в зоомагазинах у вигляді флакончиків з рідиною.
  • Пляму можна присипати содою і залишити на ніч.

Слід пам’ятати про те, що матрац не слід сильно мочити, оскільки сушити його складно і в наповнювачі можуть з’явитися плісневі плями.