Пісню про Бога співає Диявол?

Пам’ятаю свій стан після прочитання роману “Майстер і Маргарита”. Так, ще тоді я зрозуміла, що нічого не розумію, що я ще для цього замала. От коли на телебаченні почали крутити фільм — стало дійсно страшно. Напевно, не лише у мене була така реакція. Проте відбиток на свідомості залишив не так фільм, як саундтрек – “Sator arepo tenet opera rotas”. Тоді я не знала ані назви, ані слів, ані виконавця. Але щоразу, коли прокручувала в голові цюдивну мелодію, то перед очима з’являлись різні жахи.

SATOR AREPO TENET OPERA ROTAS — відомий паліндром, буквосполучення складене з латинських слів і зазвичай поміщене в квадрат таким чином, що слова читаються однаково справа наліво, зліва направо, зверху вниз і від знизу вверх.

Найчастіше слова паліндрома перекладають з латинського таким чином: sator — сіяч, землероб; arepo — вигадане ім’я; tenet — тримає, утримує; opera — роботи; rotas — колеса або плуг. У закінченому вигляді фраза звучить приблизно так: «Землероб Арепо насилу утримує колеса». Зустрічалось й інше трактування: «Той, кому є, що сказати, заставляє працювати Колеса Долі».

 

Незвичайне, доволі дивне поєднання слів, які читалися однаково у різних напрямах, ще з античних часів привертало до себе увагу, і багато хто вважав таке поєднання наділеним магічною силою. Ранні християни помітили, що фраза є анаграмою: при перестановці букв якої двічі (з єдиною «N») виходить вислів PATER NOSTER, (в перекладі з латинської означає «Отче наш»)

Букви «A» і «O», що залишилися, символізували «альфу і омегу». Слова PATER NOSTER малювували у вигляді грецького хреста, а букви «A» і «O» попарно розміщували на його закінченнях або в проміжку між променями.

Інша відома фраза, яку отримали в результаті перестановки символів, звучить як PETRO ET REO PATET ROSA SARONA, що означає «Нарцис Саронський все ще відкритий для Петра, хоч він і винен».

Слова SATOR AREPO TENET OPERA ROTAS у виконанні хору звучать, як тема нечистої сили (музика Ігоря Корнелюка) в телесеріалі Володимира Бортко «Майстер і Маргарита» (2005). Ці ж слова на три голоси виголошують сатири в сцені балу ста королів у момент «посвячення» Маргарити. Чи не здається вам таке поєднання добра і зла дивним? З одного боку засекречена назва однієї з молитов, з іншого – вальс нечистої сили.

Звісно, самого прочитання мало для усвідомлення. Та й враховуючи те, що матеріал я взяла частково з Вікіпедії. Тому пропоную прослухати дану композицію і нехай кожен напише свої враження (для тих, хто не чули). Впевнена, що байдужих не залишиться.

Текст пісні Ігоря Корнилюка  “Sator Arepo Tenet Opera Rotas”

Sator Arepo Tenet Opera Rotas
(2 рази)Igne Natura Renovatur Integra
(3 рази)

INRI, INRI, Abracadabra, INRI, INRI
INRI, INRI, INRI, INRI, Abracadabra
(8 разів)

Igne Natura Renovatur Integra

INRI, INRI, Abracadabra, INRI, INRI
INRI, INRI, INRI, INRI, Abracadabra
(4 рази)

INRI, INRI, Abracadabra

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.