Перший урок виживання в умовах сучасної квартири

Чомусь чоловіків дуже дивує, коли я кажу щось на кшталт: «Сьогодні собака провід на зарядці для мобільного перегриз і довелося паяти. А ізоленту давно збиралася купити, так і не купила, тож лишила провідки поки оголеними, а зарядка ж потрібна. Зайдемо кудись за ізолентою?» Очі відразу стають круглими-круглими, ніби у дівчат руки не з того ж місця ростуть, що у протилежної статі, а будь-яка робота, не пов’язана з куховарством та пранням шкарпеток має викликати у прекрасної половини людства страшенну алергічну реакцію, не сумісну з життям. Іде, така вся леді на підборах, в модній сукенці і з довжелезними нігтями, і тут на тобі – паяє вона, ремонтує, вигвинчує, забиває і т.д. Не дівчина, а справжній мужик! «Але куди зараз без цих вмінь?» – питаю я зазвичай у чоловіків.

«Так, як же без них, вмінь цих?» – вторять мені дві знайомі сестрички і… власноруч заливають підлогу. Носять цемент, замішують складові у відповідних пропорціях і вдвох, без сторонньої допомоги, чудово вправляються. Цікаві, ефектні дівчата, між іншим. Темноволоса красуня-гречанка ховає посинілий наманекюрений палець: «Та то я стіл лагодила і оце так необережно… Ну, нічого, пройде».

Цей перелік жінок, які займаються нежіночими справами, можна продовжувати довго. Однак, до чого це я? А до того, що не кожен хлопець зараз навіть кілька гвіздків зможе вбити, щоб вірьовку для білизни повісити (у мого знайомого після такого експерименту вся стіна в радіусі двадцяти сантиметрів в дірках, несорозмірних з діаметром нещасних гвіздків), тож треба вчитися робити все самій. Заради справедливості згадаю і про те, що тільки кожна третя з моїх подруг зможе таку-сяку яєчню приготувати, не кажу вже про борщ (та і я не шеф-кухар).

Але зараз не про набридлу тему «дівчата – як хлопчики, а хлопчики – як дівчата». Коли припече, всі ці філософські роздуми стають недоречними і необхідно терміново діяти – паяти і готувати яєчні. А як діяти? Тож пропоную для хлопців – рецепт моєї (і всіх знайомих, хто її куштував) улюбленої яєчні, а для дівчат – алгоритм паяння в нескладних випадках. Коли живеш сам, все може знадобитись в господарстві.

Прошу: Перший урок виживання в диких умовах сучасної квартири.

Хлопці, з любов’ю – для вас: яєчня ситна нашвидкуруч.

Беремо чисту сковороду. Якщо там лишилися краплинки жиру з попереднього смаження, обов’язково гарно вимиваємо і витираємо насухо. Також беремо три яйця, два помідори, 100 грам вареної ковбаси, сіль та зелень (петрушку та кріп). Вмикаємо піч, ставимо сковороду на конфорку і чекаємо, доки вона розігріється (для перевірки можна крапнути водою на поверхню – як зашипить і випарується, вважайте, що температура вже достатня). На розігріту сковороду ллємо олію, десь одну-півтори столові ложки і знову чекаємо, доки не розігріється. За цей час миємо два середніх томати і ріжемо кожен на вісім частин, викладаємо на розігріте масло і накриваємо кришкою. Хай собі полежать там хвилин п’ять спокійно. Нарізаємо дрібно ковбасу, висипаємо до помідорів і ретельно перемішуємо. Має смажитися приблизно 7 хвилин. Яйця миємо (обов’язково!) і розбиваємо в окремий глибокий посуд, додаємо туди дрібку солі і дрібно порізану зелень. Всю цю масу гарну збиваємо виделкою і виливаємо до сковорідки. Накриваємо кришкою і чекаємо, доки яєчня не прийме вигляд рум’яного трохи не омлету. Бажано, щоб томати були дуже соковиті. Це мій улюблений сніданок, коли ліньки готувати.

Дівчатка, з розумінням і співчуттям – для вас: найбазовіші ази роботи з паяльником.

Беремо паяльника. Того, що знайшли вдома. Як не знайшли – то купуємо, вони різняться за потужністю, тож пояснюємо продавцеві, що вам для загальних господарських потреб. В тому ж таки магазині спитайтеся про каніфоль (флюс) та олово (припой), без них нікуди. Паяльник – річ потрібна, гроші не на вітер. Так от, беремо паяльника, кладемо його на підставку (деякі сучасні моделі продаються з готовими, а я для свого, радянського, сконструювала зручну з металевої кришки з-під коробки для монпас’є (теж радянської), зробивши заглиблення в бортиках, щоб приладдя моє не падало) і вмикаємо штепсель до розетки. Хай гріється. Що ми там паяти зібралися? Наприклад, те ж таки зарядне лагодимо. Зачищаємо обидва кінці порваного проводка. Важливо: червоний – до червоного припаюємо, синій – до синього і т.д. Опускаємо кінчик розігрітого (боронь Боже його чіпати за жало, спечете собі руки!) паяльника в каніфоль, добряче так опускаємо, а потім, відразу – в олово і ніби набираємо, намотуємо його на жало. І спаюємо два кінчики між собою. Ніби з клеєм працюємо. І все, дівчата, жодних складнощів. Тільки обережніше з гарячим, після закінчення роботи дайте охолонути паяльнику і не надихайтеся отруйними парами.

А взагалі, дівчата, коли поруч є хлопець, хай краще він займається ремонтом, бо ліпше за чоловіка чоловічу роботу ніхто не виконає. А навіть бутерброди, зроблені рукою дівчини, відразу стають смачнішими, правда, хлопці?

Це тільки початок нашої серії порад, не треба сміятись, бо все може бути в пригоді.

Купить недорого фотоаппараты canon и всевозможные акссесуары к ним. Доставка по Украине.