Як підтримати ваші перші реальні дорослі стосунки

дорослі стосунки

дорослі стосунки Було б далеко не перебільшенням сказати, що деякі досить серйозні зміни відбуваються у вашому житті, коли ви перетинаєте лінію студент / випускник. Якщо вам пощастить, ви зможете отримати роботу з повною зайнятістю або добре оплачувану позаштатну роботу. Якщо ж удача не на вашій стороні, як і в усе більшої частини з нас сьогодні, то ви маєте звикнути до світу з часткою не- та неповної зайнятості з усіма супутніми їй проблемами. Після коледжу, що забезпечував вас житлом, ви можете вперше зіткнутися з приватним ринком оренди помешкання, або навіть з іпотечними кредитами. У будь-якому випадку, ви вже скоро добре ознайомитесь  з широким списком комунальних платежів. Якщо ви один з тих, кому вдалося знайти роботу, прибуткову чи ні, цілком ймовірно, що ви щойно помітили, що ваш вільний час істотно скоротився, кількість ранніх підйомів збільшилась, а час поїздки з роботи й на роботу став займати більшу частину вашого дня.

Беручи все це до уваги, не дивно, що перехідний період після закінчення навчання має великий вплив на ваші стосунки й особисте життя. Навіть якщо немає жодних очевидних змін у ваших стосунках, на них обов’язково вплинуть інші зміни вашого життя. І, принаймні в декого, з’являться  зміни в соціальному житті після випуску. Не стане постійних вечірок для знайомств, і, можливо, стосунки на одну ніч почнуть здаватися менш прийнятними (а може й ні, всяке трапляється). Можливо, ви починаєте серйозно задумуватися про пошук «тої єдиної», або ж ви просто шукаєте когось, хто здається більш дорослим, ніж більшість студентів коледжу.

Всі ці чинники разом означають, що стосунки після закінчення вузу можуть бути досить нелегкими для більшості людей. Звичайно, є винятки, – і насправді, мені подобається думати, що я один із них, оскільки перебуваю в майже 4 – річних стосунки, які почалися ще в коледжі – але я сподіваюся, що справедливо зауважити, що для більшості людей перші серйозні, дорослі стосунки починаються, коли вони вже більше не студенти. Якщо ж ви вважаєте, що це просто сміхотворне твердження, то можете закінчити читати тут, тому що я збираюся сприймати це як належне. Отже, без подальших церемоній, ось кілька порад, прийомів та речей, на які слід звернути увагу, коли ви вступаєте у великий, лячний світ серйозних, довготривалих стосунків:

Беручись за справу

По-перше, якщо ви шукаєте серйозні, довготривалі стосунки-на-все-життя-що-тяжіють-до-шлюбу, вам потрібно бути чесними з самими собою. Перестаньте вважати розваги досить хорошою причиною, щоб з кимось зустрічатись, і, безумовно, не залишайтеся просто задля сексу. Все це трата часу, якщо ви прагнете серйозних перспективних стосунків. ( Звичайно, якщо ви ще не хочете досвіду такого типу, то не соромно залишатися для сексу чи розваг, поки ви обоє заодно. Бог вам в поміч. ) Так само стосунки на одну ніч не приведуть до чогось серйозного – так як вони, за визначенням, лише на одну ніч, ви навряд чи марнуєте багато часу.

Що робити: натомість зосередьтесь на стосунках, де можна побачити, принаймні деякий довготривалий потенціал на початкових стадіях. Шукайте важливі фактори, такі, як інтерес до дітей або шлюбу, політичні переконання, сексуальні вподобання і багато іншого. Якщо на вашу думку, та обставина, що вона притримується лівих політичних поглядів, або вважає, що гарний секс починається і закінчується місіонерською позою, буде проблемою для вас через 10 років, то в крайньому випадку, можна відразу ж припинити стосунки.

Час

А що, коли у вас потенційно тривалі стосунки? Ну, мабуть, найбільше занепокоєння викликає час. Ви, напевно, надзвичайно зайняті. Якщо вам пощастить, ви обоє працюєте о тій же годині, і ваш вільний час співпадає. Якщо ні, то буде дуже важко. Досить важливо розуміти справи партнера та інші зобов’язання –  їй може бути важко знайти час, щоб провести відпочинок з вами, і ви повинні спокійно це сприймати. Так само, маючи дорогоцінний вільний час, вона, ймовірно, не захоче проводити його лише з вами. Їй ( як і вам ) потрібен час на себе, інших друзів та родину. Такий стан речей може не залишити достатньо часу на вас, як ви того хочете, але часто саме так і буває.

Що робити: Важливо планувати час разом заздалегідь, час, в який ви обіцяєте не буде інших людей або обов’язків – постійні вечірні побачення є найкращим рішенням. Знайти час доби, який працюватиме для вас обох, також добре, щоб знати, коли ви будете разом, а коли порізно.

Гроші

Гроші, як не дивно, інша велика проблема. З одного боку, коледж щось на зразок фінансового еквалайзера, підтримуючи більшість студентів на досить схожому фінансовому рівні, коли вони навчаються. В реальному світі все не так. Що буде, якщо ваш партнер заробляє вдвічі більше, ніж ви? Почнемо з того, чи зможете ви опанувати  своє его? Ви будете розподіляти спільні витрати на покупки та вечері 50 / 50, чи багатший партнер платитиме більше? Останнє, здається, має сенс, але й може передати непропорційно велику влади в руки багатшого. Ви відразу повинні вирішити наскільки добре ви можете впоратися з цим економічним дисбалансом. І тільки тому, що ви зустрічаєте когось, хто має аналогічні доходи, не означає, що вам не потрібно думати про це – ви можете бути лише на одне чи два підвищення від серйозної нерівності.

Що робити: головне пам’ятати, що слід вирішити це питання на початку стосунків і обговорювати його знову, коли відбуваються серйозні зміни в фінансовому плані. Дійсно, варто заздалегідь прийняти рішення, з якими ви обоє погоджуєтеся, тому що розмова може стати напруженою і пасивно-агресивною, коли йдеться про гроші.

Розставте пріоритети

А ще є речі, які з’являються в будь-яких серйозних стосунках. Перш за все, вам слід буде навчитися розставляти власні пріоритети. Абсолютно неминучим є те, що ви будете сперечатися. Іноді багато. Зазвичай, найгірші суперечки виникатимуть через найменш важливі питання, як наприклад, хто останній раз займався пранням, або чи був Декард реплікантом (андроїдом). Єдиний спосіб пережити це – навчитися розставляти пріоритети. Звичайно, вона могла справді настільки не зрозуміти фільм «Той, що біжить по лезу», наскільки вам він цікавий – але чи дійсно варто кричати через це?

Що робити: Багато з цих суперечок виникають через нерозуміння того, що тепер Ви не єдина людина, яка цікавиться вашим життям. Це може варіюватися від дрібниць (ви не можете піти на сеанс фільму, який вам дуже кортить подивитися ) до більш значних речей (ви маєте провести Різдво з її родиною, а не зі своєю). Йти на такі компроміси – а ваш партнер у відповідь робить їх для вас – це основна частина будь-яких дорослих стосунків і те невід’ємне, що робить щасливими разом.

Зміни

Якщо ви залишаєтесь з кимось досить довго, ви побачите, що все змінюється. Ви змінитись, вона зміниться, і стосунки зміняться. Ви маєте змиритися з цим. Іноді ці зміни створюватимуть проблеми, і призведуть до того, що ви почнете все більше віддалятися одне від одного. Інколи, відсутність змін може стати проблемою, коли ваші стосунки притираються і стають одноманітними, особливо, якщо ви припиняєте робити особливі жести одне для одного і починаєте приймати речі як належне.

Що робити: Ви повинні бути готові до змін, і визнати, що жодні стосунки не можуть або не повинні залишатися незмінними назавжди. Насправді, багато змін можуть стати на краще – не всі стосунки можуть пережити застій, і зміни в вас двох саме те, що буде тримати ваші відносини цікавим протягом багатьох років. Якщо ви відчуваєте, що застій насувається, і з’являється нудьга, то самі ініціюйте зміни – знайдіть нові захоплення, вийдіть на вулицю, і робіть все можливе, щоб побороти свої звички.

Жити разом

Нарешті, ось, що, принаймні для більшості пар, велика подія: жити разом. Не дивно, що тут багато ускладнень. Ви б переїхали до неї або навпаки? Чи ви шукаєте що-небудь разом? Одна важлива річ, яку слід врахувати, це особистий простір. Якщо ви ділите одну кімнату на двох, це досить важко, але мало що може зруйнувати хороші стосунки швидше, ніж відчуття, що ви не можете втекти одне від одного. І останнє, але не менш важливе, це домашня робота. Напевно, мені не потрібно пояснювати, скільки проблем у стосунках спричиняє це питання.

Що робити: Якщо один з вас переїжджає в будинок іншого, ви повинні переконатися, що зробили поступки для людини, яка переїжджає – тепер це ваш спільний дім, і буде потрібна радикальна реорганізація, коли зайде мова про інтер’єр, меблі, склад та багато іншого. Щодо особистого простору, ви може дійти до висновку, що іноді один з вас муситиме залишати квартиру, щоб інший міг деякий час побути наодинці – не варто недооцінювати, наскільки важливо це може бути для вас обох, особливо після будь-яких суперечок. На сам кінець, домашні клопоти – хороше правило: завжди прагнути робити більше, ніж вам належить. Більшість людей хронічно переоцінюють свої власні жертви, і недооцінюють, що роблять інші. Якщо ви обоє прагнете займатися домашніми справами на 65 %, цілком імовірно, що в результаті ви дійсно розподілятимете обов’язки досить справедливо.

Немає єдиної деталі, що відрізняє типові стосунки  після коледжу від типової інтрижки в коледжі – як правило, існує багато дрібних обставин, не всі з яких можна застосувати до кожного, але які в сумі можуть призвести до зовсім іншого досвіду. Без завбачливості, це може застати вас зненацька, і викликати деякі проблеми у стосунках, які можна було б уникнути. Деякі з вище перерахованих можуть вас ще не настигти, а деякі, можливо, ніколи й не трапляться, але варто бути в курсі всього цього. Очевидно, що майже з кожної теми, що я торкнувся, може вийти стаття. Тож сприймайте це як посібник для початківців ( * гм * ) зі стосунків після коледжу: інструкція до найголовніших речей, які треба знати і на які слід звернути увагу, разом з кількома порадами, які, ми сподіваємося, допоможуть вам зорієнтуватися в безладному, заплутаному світі серйозних, довготривалих стосунків.

Автор Домінік Престон. Статтю підготували спеціалісти київського бюро перекладів спеціально для сайту.