Перестань себе вбивати

спортТой, хто сказав, що в здоровому тілі здоровий дух, був неймовірно розумною людиною. Тут і до ворожки не ходи, бо кожен знає, що для того, аби почуватися добре і впевнено, слід стежити за здоров’ям, правильно харчуватися і займатися спортом. Ця аксіома актуальна для кожного, так-так, і для тебе теж.

Ви коли-небудь задумувалися, як образливо померти від неправильного способу життя? Просто уявіть: по-мер-ти від того, що в суботу вранці смачно поснідавши калорійною їжею, ти ляжеш дивитися телевізор. Цього достатньо, бо так відбуватиметься з року в рік: змінюватимуться шоу, теми, настрої, зірки, а ти лежатимеш, дивитимешся на красивих, струнких, успішних людей, в той час, як твоє друге підборіддя повністю ховатиме шию, а твій більш-менш стрункий живіт… large (2)Ех, були ж часи! Коли ти набираючи вагу і запливаючи жиром, повільно наближаєшся до критичного часу “ікс”, твої м’язи перестають бути пружними та еластичними, руки слабшають, шкіра тмяніє і обвисає, на кістках збираються солі,  а що вже казати про судини, серце та інші органи і системи! Окрім довгих черг і чеків з лікарні, щоденних болей і слабкості, ти починаєш ненавидіти світ, який зробив це з тобою. Ти можеш розповідати знайомим, що  з дитинства хворієш, у тебе погана спадковість, широка кістка чи так склалася доля, але знайди в собі мужність визнати, що головна причина твоїх невдач та недугів – лінь і абсолютна байдужість до себе.

large (3)Мені навіть не образливо, в мене в голові не може вміститися ця істина: наша нація могла б бути здоровішою і жити довше, якби кожен окремий громадянин хоч декілька годин на тиждень займався би спортом! Ми звикли звинувачувати у власних невдачах та проблемах владу, країну, посадових осіб, але в цьому конкретному випадку – відповідальність виключно на тобі: якби кожен твій ранок починався би зі звичайної зарядки-руханки, контрастного душу та свіжих овочів чи фруктів, ти зміг прожити ще хоч декілька днів, покращивши загальну якість всього життя.

спортЗнаєте, що ще прекрасного у заняттях спортом, окрім безпосередньої користі? За них можна не платити! Дивіться, найелементарніший комплекс ранкових вправ можна знайти в інтернеті: це і відео-уроки, і книжки, і картинки з безпосередніми рекомендаціями, програми тренувань для смартфонів тощо; з бігом все ще краще, тобі потрібна безпечна дорога і хороша музика; влітку можна ходити на річку та займатися плаванням, головне – правильно розрахувати сили і бути обережним з навантаженнями; якщо ти маєш велосипед і він просто лежить десь занедбаний, ти – злочинець!; окрім усього іншого, ледь не в кожному дворі є спортивний комплекс, де ти можеш качати прес чи підтягуватися; пошукай в соціальних мережах, там точно є група людей, які збираються, аби разом побігати, чи займатися йогою. Якщо ж твій бюджет потягне абонементи в басейн чи тренажерний зал, то можеш бути впевненим, що кращого способу витратити гроші не існує.

large (5)Ще одним важливим аспектом твого здорового самопочуття і майбутнього довголіття є твоє харчування. Їсти треба. Їсти треба добре і смачно, але не все що смачно є корисним.

Дотримуйся простих правил:

1. Твоя їжа має бути свіжою, термін її придатності – перше, на що ти повинен дивитися в супермаркеті;large (7)

2. Ти маєш харчуватися різноманітми продуктами, це просте правило допоможе твому організму отримувати різні біологічно активні речовини.

3. Ніколи не шкодуй грошей на фрукти та овочі, горіхи, молочні продукти, рибу.

4. Влаштовуй невеличкі перекуси, але не переїдай.

large (8)5. Відмовся від алкоголю, жирної іжі, фаст-фудів, газованих напоїв.

tumblr_newdssIuoR1qdqjoho1_500Між іншим, звичка формується 21 день, тож лише за три тиждні ти зможеш кардинально змінити життя, дотримуючись простих порад та розкладу тренувань! Повір у себе, зміни себе і, будь-ласка, перестань вбивати себе!