Історія пароплавства на Дніпрі

Дніпро

ДніпроВіками Дніпро був важливою транспортною магістраллю, і віками нездоланною перешкодою стояли на шляху судноплавців Дніпрові пороги. Кожен з порогів був небезпечний для того, хто наважувався подолати річку в цьому місці. Віками стояли і грізно ревли пороги, і тому на найбільшій річці України століттями не було можливості відкрити наскрізне судноплавство, навіть тоді коли на Дніпрі з’явився перший пароплав, який було спущено на воду у 1823 році.

Судноплавство було можливе в ті часи на відрізку ріки від Черкас до Катеринослава (нині Дніпропетровськ). Поступово, з появою нових пароплавів парове судноплавство на Дніпрі стає більш регулярним, за даними архівних документів на Дніпрі та його притоках плавало 292 парових кораблі.

Але був один великий непереборний на ті часи мінус, не було прямого виходу до моря. З часом із 292 кораблів придатними для плавання зосталось тільки 93 пароплава решта вимагала ремонту чи заміни. Тому у 1929 році почалося будівництво суднобудівного заводу “Ленінська кузня”. Споруджувалися котельний, ковальський, плазовий, заготівельний, монтажний, деревообробний цехи, зміцнювалася енергетична база підприємства.

Київські судноплави розпочали будувати баржі вантажопідйомність 250 тон, а в 1931 році зі стапелів заводу зійшли два двопалубні пароплави, які могли взяти на борт до 500 пасажирів. Почало освоюватись морське суднобудування. Могутнім прискорювачем цього руху став Дніпрогес, його казково-велична гребля. Перегородивши Дніпро вона відкрила прямий судноплавний шлях від Києва до Чорного моря.

Потім з’явилися греблі нових гідростанцій, з’явилися штучні моря і річковикам довелося освоювати правила морського судноплавства. І вже не лише до Дніпровських, але й до іноземних портів вони прокладали нові траси. Дедалі поповнювався флот Дніпра за рахунок вантажних теплоходів річкового та змішаного плавання – кораблі типу “ріка – море”, вони плавають біля берегів Криму, Кавказького узбережжя, в портах Середземного моря. Зросла роль Дніпра, як голубої дороги України, тож Дніпровський флот невпинно оновлюється, модернізується, на лінії виходять нові сучасні судна.

P.S. Любителям фантастических и фентезийных приключений советуем найти и читать книгу эрагон которая кстати имеется в электронном виде на нашем сайте – можете спокойно скачать на компьютер.