П’ять пам’яток Бєлгорода

БєлгородМузей-діорама. Спеціально для діорами, присвяченої перемозі радянських військ в танковій битві у Прохоровки, яка увійшла до історії як Вогняна дуга, було побудовано будівлю у вигляді дуги. Усередині розміщується найбільша в Росії діорама, створена художниками-баталістами студії імені Грекова. В результаті цієї битви Бєлгород був звільнений від фашистів і на честь цієї події в Москві прогримів перший салют переможцям. Це сталося 5 серпня 1943 року. Жителі міста свято шанують пам’ять героїв визволителів.

Белогорье. Заповідник Белогорье був створений в 1999 році. До його складу входять п’ять окремих ділянок. “Ліс на Ворсклі” – одна із старих територій Росії, що охороняються, знаменитий своїми 300-річними дубами. Ділянка “Острасьеви яри” є лісостеповою балкою, з соснами, що ростуть на крейдяному схилі. “Стінки ізгорья” – унікальне місце на берегах Оскола, де діброва поєднується з крейдяними соснами. “Степ ямщика” біля міста Губкина є еталоном степів Євразії, а урочище “Лисі гори” поєднує фрагменти степів з ділянками широколистяного лісу. І усі ділянки заповідника фантастично прекрасні.

Свято-троїцький Холковский монастир. У 15 км від Нового Оскола на місці, де за переказами сталася зустріч Ігоря і Всеволода перед походом проти половецьких загарбників, в підземних печерах розташований нині чинний чоловічий монастир. Храм і келії були висічені в крейдяній горі. У храмі і сьогодні ведуться служби. Для захисту від татарських набігів в 1637 році на найвищому пагорбі звели Жестову сторожку – оборонне сторожове укріплення. Окрім підземного храму в монастирі є і наземні будови. Вхід в печери довгий час був завалений, але зараз він відновлений.

Марфо-маріїнський жіночий монастир. Цей діючий монастир знаходиться в самому Бєлгороді. На його території розташовані два пам’ятники архітектури: найстаріша будівля Білгорода Успенсько-миколаївський собор, зведений в 1626 році і покровская церква. У монастирі діє статут Марфо-маріїнської обителі милосердя, сестри піклуються лікарнями, в’язницями, дитячим будинками і будинкам престарілих.

Преображенский кафедральний собор. Головний храм Бєлгорода був побудований в 1813 році на місці старого дерев’яного храму. Він зберігає мощі чудотворця святителя Иоасафа, і чудотворну ікону Миколи Ратного, якій більше 500 років.

P.S. Если вы хотите поведать все эти места, то поищите в интернете подходящие гостиницы города белгорода и забронируйте места в них заранее. Среди всех можете выбрать Европа парк-отель – хорошего качества.