Дорогоцінна пам’ятка села Вільшанка

пам'ятка села Вільшанка

пам'ятка села ВільшанкаВ центрі нашого села розташована статуя сумної жінки, але перш за все матері, яка втратила свій єдиний скарб – сина. Збудована та поставлена статуя була в 1947 році. Після закінчення війни за проханням місцевих жителів, як згадка про страшні роки війни, які забрали немало людських жертв. На відкриття пам’ятника прийшло дуже багато людей. Тому, що в ньому є деяка загадка.

Небагато хто із нашого покоління знає, що там поховано троє солдатів, які боролися за свою Батьківщину. А поставлений зверху пам’ятник матері ніби показує, що вона хоче пригорнути їх до себе зберегти від біди.

Зовні пам’ятник дуже привабливий, ніби скульптура, яку майстер ретельно та чітко виліплював. Також для статуї було споруджено постамент цікавої форми із викарбуваним написом на російській мові «Слава защитникам Отчизны! 1941-1945 год.». Статую чомусь пофарбували у золотистий колір та на мою думку це недаремно люди хотіли показати , що мати така ж дорога, як і золото.

Одяг у матері був дуже простим та траурним, довга спідниця та велика накинута на стомлені плечі хустина. Дуже вабить «Вільшанська мати» інших українців та і не тільки їх а й закордонних, гостей, які дивлячись на її сумний погляд «ковтають сльози» розуміючи якою дорогою ціною дісталась нам свобода .