Прямуємо у доросле життя або Пам’ятка першокурснику

Пам’ятка першокурснику

Пам’ятка першокурсникуНезабаром ти, миле дитинча, у нагрудній кишені біля серця триматимеш студентський квиток і побожно відкриватимеш заліковку після кожного чищення зубів… Спочатку… Перші дні, ну максимум тижні. А що потім? Потім, першокурснику, ти навчишся грати за новими правилами…От тільки ці правила ти маєш зрозуміти сам! Таке правило! Тому для полегшення життя вчорашніх школярів, мені спало на думку створити своєрідний кодекс під назвою «Для тих, кому за 16, або золоті правила першокурсника». Тож розпочнімо нашу «достудентську» підготовку… Пункт перший кодексу:

1.     Вивільняючись з-під батьківської опіки і вчительської 11-річної турботи, ти потрапляєш у нове середовище, де все мусиш робити сам. Так-так, власними ручками. Тож доки ти ще вдома, вчися прати вручну, бо може так статися, що твоя черга до гуртожиткової пральні самообслуговування прийде наприкінці року. А сам розумієш, ходити на пари в одязі об’єднання «Фемен» як мінімум несолідно. Ну хіба якщо надумаєш при цьому проти чогось протестувати…Тож якщо в ти душі реформатор – переходь до наступного пункту. Якщо ж протести та різного роду маніфести – не твоя прерогатива, то бігом напрацьовувати мязи!

2.    Наступний момент стосується харчування. Якщо ти звик до маминих котлеток, відбивних, м’ясних запіканок і тому подібних речей, моя тобі порада – починай відвикати відразу, не читаючи наступних правил. Не засвоїш – далі продовжувати марно. Запам’ятай: коронні страви будь-якого студента – смажена картопля, смажена яєчня та смажений хліб. Чому смажене? А тому, що якщо дійде твоя черга до плити студентського гуртожитку, то ти смажитимимеш все, що під руку потрапить! Бо зварити, приміром, борщу тобі не дозволять, 30 осіб як не як на одну бідолашну робочу комфорку!  І ще один важливий момент цього пункту – як розпакуєш валізи, відразу запишися до гастроентеролога, відтепер він – твій найкращий друг!

3.     Якщо ти дочитав до цього пункту, то вже мав засвоїти два основні вміння кожного студента: прання власноруч+їжа нашвидкоруч! Вітаю! Але продовжимо. Для початку пройдімо невеликий психологічний тест. Чесно дай відповідь на запитання: чи любиш ти домашніх тваринок? Якщо відповідь ствердна, то тобі несказанно пощастило: у твою кімнату автоматично заселяються домашні улюбленці: таргани. Не варто дякувати: сервіс! Ол інклюзів так би мовити! Якщо ж не любиш домашніх тварин – полюбиш! Або принаймні примиришся із взаємним існуванням! Тому варто починати просто зараз. І дарма, що ти звикли до милих песиків та пухнастих кішечок – це інша планета! Як варіант можу запропонувати тобі називати таргана Барбосом чи Муркою…

4.     Наступний етап – сон. Якщо ти звик засинати під казочку діда Панаса, то негайно, чуєш, НЕГАЙНО продирай очі! У гуртожитку казок тобі не читатимуть! Тренуйся засинати під мелодії хропіння та звуки рок-музики!

5.     Далі, як і в будь-якому солідному кодексі, – повага до старших! Якщо коротко: пропусти старшокурсника в черзі до плити! Невідомо, скільки він там стоїть!

6.     І нарешті, останнє, «золоте правило» кодексу – життя прекрасне. Частіше повторюй цю аксіому в черзі до пральні та на кухні!

       Отож, підіб’ємо підсумки: якщо ти вже ти вмієш прати вручну, записався до гастроентеролога, полюбив тарганів та рок-музику – вітаю, ти майже готовий до дорослогостудентського життя. І якщо й після цього всього ти все одно будеш спроможний побожно відкривати заліковку і тримати біля серця студентський квиток – вітаю! Ти засвоїв «золоте правило» кодексу… Повна бойова готовність!