Освітній туризм

Освітній туризм

Освітній туризмОстаннім часом все більше людей вважають за краще проводити відпустку, подорожуючи як по своїй країні, так і за її межами. Залежно від цілей виїзду в іншу місцевість існують різні види туризму (пляжний, екскурсійний, весільний, екологічний, паломницький, лікувально-оздоровчий і т. д.), серед яких все більшу популярність набирає освітній туризм.

Цей відносно новий напрям туристичного бізнесу, що нестримно росте у всьому світі. Молоді люди зупиняють свій вибір на можливості поєднання відпочинку з користю розвитку і вирушають в освітні тури, в яких вдало поєднуються культурно-екскурсійні програми і навчання.

Прийнято розрізняти три різні напрями в освітньому туризмі:

  • мовні тури;
  • професійне навчання;
  • спортивно-повчальні тури.

У нашій країні освітній туризм в основному представлений мовними програмами. Організацією подібних турів займаються спеціалізовані туроператори і освітні агентства, що співпрацюють з учбовими закладами в різних країнах. Багато шкіл і університети пропонують літні програми вивчення мови, комбінуючи навчання з відпочинком на морі, екскурсіями і іншими розвагами. Для молодих людей таке навчання за кордоном досить перспективне.

Як правило, ці програми короткострокові – від двох тижнів до двох місяців. Для тих же, хто бажає отримати повноцінну освіту за кордоном, підійдуть довгострокові програми і академічні курси, представлені школами-пансіонатами і університетами Великобританії, США, Канади, Німеччини, Швейцарії і багатьох інших країн. Дуже затребуваними нині являються мовні тури для бізнесменів, які поєднують інтенсивні курси навчання з насиченою культурною програмою.

Спортивно-повчальні тури припускають заняття певним видом спорту (гольф, теніс, серфінг, кінний спорт, підводне плавання, вітрильний спорт і т. д.) із спеціальної програми під керівництвом інструкторів. Як правило, на таких турах туристам надаються додаткові послуги: масаж, сауна, басейн, прокат і продаж спортивного спорядження і інвентаря.

Існує також стабільний попит і на професійне навчання під час подорожей: навчання дизайну, банківській справі, готельному господарству, менеджменту, комп’ютерним технологіям, туризму і все тому, що вимагає підвищення кваліфікації.

Щорічно зростаючий попит на повчальні тури, поява нових напрямів і розширення спектру різних курсів дають можливість говорити про перспективи розвитку освітнього туризму.