Освітлення в будинку

Освітлення в будинку

Освітлення в будинкуЩоб відчувати себе удома затишно, потрібно дуже небагато: хороший ремонт, планування, меблі, техніка і, звичайно ж, освітлення. Ось про освітлення вашого будинку ми і поговоримо. Світло грає велику роль в створенні комфорту в будинку. І, якщо при сонячному світлі ми про це не замислюємося, з настанням сутінків додаткове освітлення просто необхідне.

Купуючи і встановлюючи освітлювальні прилади, задумайтеся не лише про дизайн світильників, але і про кількість світла, яке вони принесуть у ваш будинок. Надмірно яскраве світло може пошкодити вашому зору, а його недолік теж доставить дискомфорт вашим очам.

Оскільки усі світильники – це додаткове освітлення, то і функції у них різні. Так настінні бра, торшери підійдуть для спалень і місць відпочинку. Світло у них м’яке, має певну спрямованість, тому вони створюють затишну атмосферу в певній зоні, тобто зоні відпочинку. Для робочої зони: письмовий стіл, комп’ютер, кухонний стіл – вам знадобляться світильники з потужнішим освітленням, щоб не напружувати зір. Це всілякі настільні лампи, бра, вбудовані світильники із спрямованим світлом.

Для освітлення усієї площі кімнати можна використати люстры, вбудовані по периметру підвісної стелі світильники і так далі. Якщо кімната невелика, то люстра має бути зі світильниками, спрямованими до стелі. Світло буде м’яким і достатнім для освітлення.

У дитячих освітлення має бути верхнім, щоб дитина могла спокійно орієнтуватися в просторі. А для виконання уроків обов’язкова настільна лампа, що стоїть ліворуч, якщо дитина правша і навпаки, якщо – лівша. Перед сном включайте нічник, встановлений поряд з ліжком.

У ванних кімнатах освітлення має бути і розсіяним і спрямованим, тобто окрім загального світильника по сторонах дзеркала можна розташувати додаткове освітлення.

Вибираючи колір світла, не забувайте, що кожен колір впливає на нашу психіку. Так зелений – заспокоює, помаранчевий – збуджує. Робить кімнату холодною – блакитний, жовтий – створює спокій. Багато хто віддає перевагу саме жовтому відтінку світла, тому що це закладено в людині генетично. Полум’я вогнища, факела, свічки – жовті. Тому цей відтінок так заспокоює.

При виборі світильників звернете увагу на відповідність інтер’єру ваших кімнат і вибраного вами освітлювального приладу. Все у вашому будинку повинно бути красиво, практично і корисно для здоров’я.