Орендні стосунки

Орендна

ОренднаСтудентів, що їдуть навчатися у Київ, зазвичай поселяють у гуртожитки. Проте іноді виявляється прикра річ: або вільних місць немає, або гуртожитків як таких. Тоді доводиться винаймати квартиру або ще вірогідніше – кімнату.

Бабуся і онук
Народна прикмета: якщо зранку, ти поспішав до універу, не помив за собою чашку і не витер зі столу крихти – чекай на бурю. Щойно ти ступиш на поріг, як на тебе почне гримати (чи гриміти?) твоя сусідка по квартирі. Вона ж – її законна хазяйка. А тому має повне моральне право на обурення.

Тоді вже не здається дивним, чому їй так не сподобались вчорашні посиденьки вашої компанії під пиво і гітару. Старенька погрожувала виселити, коли знову приведеш своїх друзів, а речі викинути через вікно.

Якщо тобі вистачило грошей лише на оренду кімнати, а не цілої квартири, то і гучність на колонках доведеться прикрутити наполовину. А якби ти ще й кожного дня вислуховував історії про радянську молодість киваючи головою в такт, то ціни б тобі не було.

Стосунки з хазяйкою чи хазяїном квартири, як і з будь-якими людьми, складаються по-різному. Буває, що і речі твої починають лежати не на своїх місцях, і сосиски з холодильника випаровуються. А буває, що ти борщ не варив, а він уже чекає на тебе в кухні. І бабуся, що його приготувала, дозволяє скільки завгодно прати речі в її машинці, надовго займати ванну, а в твою кімнату заходить лише заздалегідь постукавши у двері. За таких умов, коли надумаєш з’їжджати уже на квартиру, тобі гарантовано видадуть сухий пайок, а через тиждень зателефонують спитати, як же ти влаштувався на новому місці.

Сам собі острів
Ти відчув свободу, коли прокинувся сам у майже власній квартирі. Про те, що вона все ж таки не твоя, лише раз на місяць нагадують візити хазяїв. Ці двоє забирають оплату, знімають показання на лічильнику, запитують, чи все працює, в тоді – зникають. І знову свобода, от тільки іноді на тебе жаліються сусіди…

Зі збільшенням житлової площі, зростає не лише оплата, а й обов’язки. Ти відповідаєш за всю квартиру і за власний комфорт у ній. І саме тепер виявляється, що чи не єдиним стимулом кожного дня мити посуд була твоя сусідка-бабуся. І це вона електрика викликала, коли минулого разу згоріла електропроводка.

Але ти все ж таки встаєш із ліжка, збираєш розкидані шкарпетки і берешся за віник. Сьогодні до тебе прийде дівчина, тому хоча би видимість порядку зробити потрібно. Хтозна, можливо наступна віха твоєї орендної історії буде пов’язана саме з нею.
=======================================================
Конфлікти, звісно, виникають. Головна причина – це коли порушуються пункти договору. Просто у мене хазяйка – склеротик, і іноді таке могла видати, що на голову не налазило…
Наталія Ковальчук, знімає квартиру в смт. Вишневе, працює в Києві
==============================================
Це все ж таки твій особистий простір і тебе ніхто не дістає своїми «тарганами в голові»… Немає обмежень у часі, як це було в гуртожитку. До того ж я працюю, тому для мене це більш прийнятний варіант, ніж гуртожиток. Мені здається, що власна жилплоща вчить бути більш самостійною, відповідальною, ніж життя в гуртожитку.
Катерина Хомутовська, знімає квартиру в Дніпропетровську відтоді, як пішла на роботу
==============================================
Не дозволялось пунктів 10 у договорі, наприклад, переставляти меблі, заводити домашніх тварин… Але, як ви розумієте, в окремих ситуаціях можна домовитись.
Оксана Пакета, знімає квартиру в Києві, нещодавно завела цуценя