“Операція знищення: куди поділись літні канікули?”

Літні канікули — найпотаємніша мрія і найкрикливіше бажання, яке приходить десь наприкінці весни, коли одні зайняті підготовкою до ЗНО, інші потіють на літній сесії, а треті — важко працюють. У сни часто прилітає теплий морський вітерець, який кличе і манить за собою у незвідані далі, впрошуючи залишити як роботу, так і навчання. Усі ми звикли довго планувати свій літній відпочинок, але рідко замислюємось над тим, як спланувати те, щоб його не зіпсували. Сьогодні поговоримо про одну важливу річ – спроба захистити власні канікули від небажаних неприємностей і банальної буденності.

Найперше, що може зіпсувати твій відпочинок — поїздка з батьками до бабусі “на село”. Здавалось, там усі чинники здорового відпочинку — і свіже повітря, і зелена травичка, і рогата худоба, яку треба виводити на прогулянку о шостій годині ранку, і тепле молоко з-під неї… Але не так все просто, бо там, де корови, там і мухи. А мухи — то зло, бо залишають на твоєму тілі неприємні спогади. І замість того, щоб гарно відпочити і забути про все на світі, ти гнеш спину, перевертаючи копиці сіна, доїш корову і пасеш гусей. А надвечір, коли нарешті здавалось би, можеш присвятити себе собі, збирається уся велика родина і обговорює твоє невдале кохання, твою невдалу освіту, твій невдалий шлях в житті. Так-так, хвалити тебе ніхто не буде, бо на те і є близькі люди, щоб критикувати! Отож, забудь про село влітку.

Але село — це ще найгірше, що може трапитись. Зараз навесні нікому не хочеться сидіти над нудними підручниками з ботаніки, фізики, хімії і т.д. А потім приходить зла і недобра тітонька — СЕСІЯ, яка знущається з усього живого, що пересувається університетом по-чорному. Не дай їй захопити у свої тенета власну душу. До чого я веду? Веду я до того, що коли ти “провалиш” сесію, то будеш змушений її перескладати пізніше. Напрошується висновок — усе літо ти проведеш за тими ж нудними підручниками. Тому краще готуватись вже зараз, поки молодий, як то кажуть, щоб потім літо таки було літом.

Звісно, свято вірю у те, що серед нас мало безвідповідальних людей, які планують “завалити” сесію. Так-от, якщо ти таки її здаси ( а інакше і бути не може), то не стрибай від щастя, бо буває й таке, що все літо плавно протікає у чотирьох стінах твоєї рожевої ( зеленої, голубої, білої) кімнати, в якій так само плавно пройшли осінь, зима і весна. Згодом виявиться, що усі друзі роз”їхались “ на моря”, батьки вирушили в село без тебе, та ще й прихопили з собою твій ноут. Що ж робити у такому випадку? Сідай та й плач. Жартую. Не плач ні в якому разі, а радій, що залишився наодинці із собою, тепер ти можеш об”їдатись морозивом, чіпсами та іншими отрутохімікатами, яких не дозволяли тобі куштувати батьки. Радій, що вони забрали з собою твоїх молодших братів та сестер, вічно голодного собаку і все решта. Чим же зайнятись? Спробуй спланувати свій відпочинок на наступне літо…

Буває й таке, що друзі врешті про тебе згадують і пропонують вирушити з ними у похід ( музей, театр,і т.д.). Ти злітаєш від щастя! Нарешті, хоч щось хороше та й сталось! А потім , уже під час походу, раптом помічаєш, що всі вони розбились по парах, і твоя присутність погоди не міняє. Одні лежать під деревом і мріють про майбутнє, другі займаються непристойностями у палатці, а треті впиваються “редбулами”, “бьорнами” і т.д. Знову відчуваєш власну непотрібність? Не сумуй і не жалій себе — то погана звичка. Пропоную взяти з собою фотоапарат і зазнимкувати усе побачене : чудову природу, витончені краєвиди, замріяну парочку, спробу зайнятись сексом на природі, а також рекордсменів із “редбулізму”. Тим самим вб”єш двох зайців — матимеш гарні фотокартки із зображенням природи ( потім зможеш похвалитись знайомим, що у тебе був чудовий відпочинок), і не менш гарний компромат на своїх друзів — алкоголіків, німфоманів і просто диваків.

Так, багато вище переліченого — лише злі жарти, але не смійся надто довго, бо доля злі жарти дуууууже любить і не знаєш напевно як вона поведеться з тобою. Я ж , у свою чергу, хочу порадити ніколи не планувати завчасно свого відпочинку. Можеш хіба грошиків підскладати. Бо все найкраще, найромантичніше, найцікавіше стається спонтанно! І не факт, що хтось і добрих друзів не підкладе тобі свиню і не спробує зірвати плани. Тому плани тримай в голові… А щоб усе заплановане і омріяне склалось так, як воно має бути, зараз же сідай за підручники з ботаніки, хімії та фізики…

Ваша Ю.

Народилась неважливо коли, але жаль, що не восени. Люблю жовте листя, мокрі лавки, львівську бруківку і червоні доріжки на сходах. Люблю життя, і чекаю на взаємність. Не вірю в гороскопи, не вірю в долю, вірю в себе.