Спілкування – важлива потреба людини!

Багато чоловіків скаржаться, що їхні дружини годинами базікають по телефону, при цьому вони не готові запропонувати своїм половинкам нічого натомість. Понад це деякі чоловіки забороняють дружинам зайвий раз вийти на вулицю, відвідати знайомих або поспілкуватися з подругами.

Таким чином обмежені дружини, відчуваючи потяг до спілкування, обривають телефонні лінії або йдуть в тривале плавання в глибини інтернету.

Спілкування – стрижень інформаційної життя людини. Через спілкування він обмінюється інформацією, ділитися своїми емоціями, відчуттями, отримує свіжі враження від оточуючих. Обмеження його в одному (зустрічі з друзями) призводить до виплеску емоцій в іншому (нічних посиденьках в інтернеті). Ось тільки якість спілкування повністю змінюється. Якщо при прогулянці по місту або зустрічі в кафе з друзями вам вистачити в середньому два години (у зголоднілих по спілкуванню значно більше), щоб отримати добову порцію спілкування, то отримання добової норми за допомогою сенсорного телефону або Інтернету займає часом півдня.

Арифметика проста: при живому спілкуванні ми отримуємо в кубі більше емоцій, ніж через засоби зв’язку. Погодьтеся, розповідь про який-небудь подію не так вражає як участь в ньому.

Живе спілкування можна назвати тривимірним, так як ми чуємо не тільки слова, а й інтонації, з якими вони сказані, бачимо міміку, жести, якими слова підкріплені. У той же час бесіда по телефону просторово «плоска», так як ми вловлює тільки дві складові: слова і інтонації. А листування в інтернеті можна віднести до одновимірного спілкуванню, тому її потрібно найбільше, щоб відчути радість від спілкування.

Навіть skype не замінить вам особиста присутність людини, хоча зараз скайп скачати простіше простого. Він не набагато далі пішов від телефону, так як щоб «не випасти» з поля зору співрозмовника і його «не втратити», доводитися прямо сидіти перед екраном весь період спілкування. З таким же успіхом ви можете розмовляти по телефону і дивитися на фото співрозмовника.

Крім вербальних переживань живе спілкування «несе» і динаміку: спілкуються знаходяться в русі, взаємодіють в будь-якої ситуації. Спілкування ж через засоби зв’язку навпроти статично. Долучайтеся до живого спілкування!