Обіймайтеся, бо ви того варті!

Обіймайте своїх дітей, братиків та сестричок!

Обійми набагато корисніші, ніж здається на перший погляд. Обійми допомагають людям як психологічно, так і фізично. Щоб зрозуміти, чим корисні для нас обійми, звернемося по допомогу до закоханих та вчених. Повірите ви цьому чи ні, але існує цілий розділ у клінічній психології, що присвячений вивченню обіймів. Навіть зараз, коли ви читаєте цю статтю, вчені в білих халатах провідних університетів світу проводять дослідження щодо проблем обіймів і тілесних контактів.

У 70-і роки XX століття дослідники почали вивчати хімічні препарати, під назвою “ендорфіни”, які були виявлені в кровоносній і нервовій системах людини. Ендорфіни – це морфіноподібні речовини, які знижують біль і викликають почуття ейфорії. Дослідження показують, що кількість цих натуральних наркотиків, котрі виробляються мозком і нервовою системою, зростає, коли ми обнімаємося. Коли подруга сказала мені, що обійми її друга для неї «як наркотик», вона не жартувала. Фізіологічно обійми – це природні вбивці болю.

Інші вчені можуть також багато чого розповісти про цінності обіймів і тілесних контактів між людьми. Наприклад, чи знали ви про те, що обійми посилюють вашу імунну систему? Цей цікавий факт обговорює Ешлі Монтег’ю, в його книзі “Дотики: Значення шкіри для людини”. Мабуть, існує зона мозку, яка активно працює у відповідь на дотик до шкіри людини. Якщо дитя обіймають недостатньо, то атрофується частина його мозку і страждає її імунна система.

Обіймайте своїх дітей, братиків та сестричок!

Обійми в ранньому дитинстві вчать нас любити. Діти, які до 7 років виросли без обіймів, можуть виявитися нездатними любити інших. З них, як правило, виростають психопати, соціопати, тобто люди, що знаходяться в розладі з суспільством і схильні до антигромадських вчинків, а також патологічно непристосовані до життя.

Дослідження демонструють це вражаюче відкриття. Суспільство, де люди мало обіймають один одного, стаєбільш агресивними.

Психолог Сідні Джарард, що вивчає дотики, дослідив, що європейці частіше торкаються один до одного, ніж американці. Він подорожував по всій Європі, спостерігаючи за людьми в ресторанах і громадських місцях. Джарард фіксував кількість дотиків європейців та їх друзів. Виявилося, що вони торкалися один до одного в середньому 100 разів за годину, а американці за цей же час – лише 2 або 3 рази.

Як чоловікам, так і жінкам подобаються тепло і почуття захищеності, які вони отримують від обіймів, але сенс обійми для жінок полягає в тому, що таким чином представники слабкої статі відчувають себе коханими. Для чоловіків «відчувати себе коханими» в обіймах не на першому місці.

Між статями існує величезна відмінність у відчуттях при обіймах. Чоловікам подобається відчуття дотику до жіночих грудей, а жінки більш чутливі до емоційного зв’язку під час обіймів. Цікаво те, що жінки надають більшого значення почуттю спорідненості та близькості, а не почуттю безпеки.

За що ви найбільше любите обійми?

 

Советуем вам книжный интернет магазин в Киеве, где можна купить книгу. Подарки на любой вкус так же можно купить онлайн в Киеве. Доставка по всей Украине.