Новоорлеанська атмосфера у Львові

Новоорлеанська атмосфера у Львові

За останні роки Львів на наших очах перетворюється на український Новий Орлеан, і такі впевнені паралелі викликані не проблемами, якими курує UNICEF, а скоріше – музикою та неофіційним гаслом заокеанського міста «Нехай течуть гарні деньки». Захоплюючий інтелектуальний простір – джазовий музичний жанр, все більше осідає в серцях наших городян та ретранслюється на всю Україну. Наскільки красномовними тільки є львівські фестивалі Jazz Bez (вже XII-ий за ліком, що відбуватиметься цьогоріч з 7 по 16 грудня ) та Альфа Джаз. Різні культурно-просвітницькі проекти так само не стоять осторонь і проводять свої перфоманс в унісон з джазовим життям міста. Наприклад, з цього приводу (13 грудня)  інтернет-портал Академ Парк Вернадського організовує вільну лекцію у форматі «Пряма Мова».

Новоорлеанська атмосфера у Львові

У джазі є щось таке, що солодко мріється нашій уяві: його сила, його незворушність, його шарм і чарівність… Життя у Львові у ці дні як ніколи нагадує виставу «Місто очима Джазу» Ганни Плисецької та Данила Крамерового. Коли  серце завмирає від звуків саксофона і хвилюючих переливів фортепіано, то знайте –  це джаз-музика дарує нам грудневий ренесанс, обов’язково приділіть увагу місту в ці тижні! Європейська гармонія, євро-африканська мелодія та африканський ритм як основні складові зробили джаз настільки характерним, незвичайним і легко впізнаваним, що, дійсно, це уявляється скоріше навіть не як музичний стиль, а настрій, що допомагає нам відійти від сірих буднів у житті.

Зрештою, за словами відомого музичного дослідника Маршала Стернса, потрібно розуміти, що передусім, де б ми не почули про джаз, “його завжди легше впізнати, ніж описати словами…”. Так само зазначав у своїх радіоефірах відомий львівський музикознавець, ведучий програми «Jazz Pro» на радіостанції «Львівська Хвиля», ерудит джазового жанру Ігор Мосесов. «Нам захотілося як послухати, так і поговорити про Джаз, про його логічну світову історію, про новий поштовх цієї музики у Львові. Саме тому ми запросили Ігоря Мосесова провести таку публічну лекцію, для якої була обрана дуже інтригуюча назва «СВІТ І ЛЬВІВ ОЧИМА ДЖАЗУ», – відзначили організатори культ-події.

Отож, справжні поціновувачі джазу та пересічні люди, котрі прагнуть ознайомитись чи збагатити свої знання та уявлення неповторної музичної культури. Не втрачайте свій шанс доторкнутися до світу джазу, послухати та поговорити про джаз, відвідайте заходи присвячені джазу у Львові, –  культурній і джазовій столиці України.

Прес-реліз підготував:

 Ігор Сенечко  ( ap-vernadsky@gmail.com ) – відповідальний за зв’язки з громадськістю культурно-просвітницького інтернет-порталу

ap-vernadsky.net