Незабутня подорож до Греції

За вікном осінь, почалось навчання/робота, зустрічаєш колег і одногрупників, за якими встиг вже скучити, розказуєш про літо… і починаєш згадувати про свої подорожі. У мене вже другий тиждень відчуття приємної ностальгії. Я періодично згадую про свою подорож до Греції і спогади настільки свіжі, що вирішила поділитись ними з вами.

Дорога. Шлях до Еллади (1400 км) розпочався з автомобільної несправності. Раптом у нас почав виключатись кондиціонер. Запобіжники перегорали. Довелось зупинятись у Коломиї у СТО. І, звичайно ж, простирчали там близько 2 годин, а машина ні разу не показала цього «фокусу». Закон підлості… Далі була Румунія. На румунському кордоні протримали нас 2 години. Причиною було те, що в нас підроблена (!) зелена карта. Як виявилось, їм не сподобалось написання цифр на документі, ніби то ми виправили їх. Оце ми 1,5 години доказували їм, що не робили такого, врешті вони роздивлялись її на якомусь апараті і все ж відпустили, посваривши нас пальчиком. Загалом дорога хороша, тільки сіл багато. Тому заночували, щоб не їхати вночі. Зранку продовжили шлях, тому що мусили в цей день заселитися в готель. Решту Румунії і Болгарії проїхали без пригод. Дуже мені подобається спілкуватись з болгарами. По-перше, мова смішна для нас, по-друге, коли вони кажуть «так», то головою махають «ні» (по-нашому) і навпаки. І коли на запитання мами: «А можна мені кави», офіціантка відповіла: «Так», а головою помахала «Ні», мама розгубилась і запитала «Чому?». Врешті ми зрозуміли в чому суть і далі вже сприймали це з посмішкою. J

Селище Афітос

Греція. Країна надзвичайно гарна. Зелені гори, чисте море, пісочний і гальковий пляж… Були ми на півострові Халкідікі, на «пальці» Касандра. Природа там справжня середземноморська. Навіть дивно, при середній температурі +36 – +44 Халкідікі повністю зелене. Не чекайте, що ви побачите там на кожному кроці пам’ятку архітектури, храми і т.д. До речі, греки ще ті міфологи! Вони вам опишуть один камінець так, що ви чимдуж побіжите на нього дивитись, але це буде всього лиш камінець. Так було з храмом Посейдона. Ми начитались про нього і поїхали подивитись. Спочатку ми не могли його знайти, а коли знайшли, то не повірили своїм очам. Ледь розкопані верхівки кам’яних споруд, власне на храм воно аж ніяк не схоже. Щоправда були ми ще в храмі Зевса-Аммона, то він більш схожий на себе був. Дуже гарне справжнє грецьке селище – Афітос. Грецька архітектура, світлі кольори, етнічні мотиви… На це варто подивитись. Особисто мені найбільше сподобалась поїздка в місто Салонікі (друге за величиною після Афін). Сучасне велике місто в поєднанні зі стародавніми архітектурними знахідками – це щось неймовірне.

Храм Зевса-Аммона

Греки. Як і всі жителі Півдня надзвичайно привітні, щирі і відкриті. Емоційністю не поступаються італійцям! Завжди раді допомогти. В основному загальний тип: смуглі, чорні очі, темне волосся (чимось схожі на турків). Я бачила тільки одного світловолосого грека. Можна сказати, що у них (як і у нас) культ родини. На вихідних велика сім’я завжди збирається за одним столом, спілкуються, веселяться, часто до них приєднуються сусіди. Сусіди – це взагалі окрема історія. Кожного вечора, коли ми ходили гуляти, ми ходили через квартали, де живуть місцеві люди. І, звісно ж, підглядали. Щовечора вони збираються надворі, за столом, кожен щось приносить із собою і сидять до пізнього вечора. Настільки теплі стосунки, що захотілось одразу, щоб всі найближчі люди були зараз там, з нами. Молодь, мабуть, така ж як і наша, хіба що не палять у громадських місцях. Мова у них цікава, ні на що не схожа мені. Ну а алфавіт взагалі загадка. Тільки деякі букви можна зрозуміти.


Їжа.
Їжа греків в основному стандартна європейська. Але є і свої особливості. Ми ходили тільки у місцеві ресторани, де не так багато туристів, тому що там справжні (і не дорогі) грецькі страви. Грецький салат: скільки раз ми були у різних ресторанах, стільки раз їли різні варіанти цього салату. Огірки, помідори, цибуля, фета ріжуться великими(!) кусками, а далі: або варений буряк, або маринований буряк, або перець чілі, або просто перець і, звичайно ж, оливки. Страви з морепродуктів там, само собою, смачні. З їхнього національного запам’ятала мусаку (запечена картопля, фарш, баклажани, сир – у вигляді запіканки) і пастіціо (макарони, фарш – теж запікається). Варто спробувати грецькі солодощі. Їхніми основними компонентами є тісто, мед і горіхи. Англійське слово “delicious” саме про них. Не можу не згадати про вино. Воно там ох яке смачнюче! Особливо домашнє, хоча і в пляшках є дуже хороші вина (наш вибір -виробництва Tsantali).

На кінець, можу сказати: подорожуйте, вивчайте світ, людей, традиції. Це те, що дає нам енергію і позитив, залишає незабутні враження і спогади, розвиває нас як особистостей і просто дарує миті щастя!

Наша постійна читачка Діанка.